Skip to content

В Україні зробили важливу заяву щодо виїзду за кордон з 1 жовтня жінок з медичною освітою

Валерия Федоренко

В Україні зробили важливу заяву щодо виїзду за кордон з 1 жовтня жінок з медичною освітою

З 1 жовтня жінки медики та фармацевти обовʼязково мають стати на військовий облік. Окрім цього їм можуть обмежити виїзд за кордон, –повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на Міністерство охорони здоров’я України.

З січня 2023 року жінки, які навчаються на медичні або фармацевтичні спеціальності, ставляться на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Таким чином усі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями, як лікар, стоматолог, акушерка, медична сестра, фармацевт та провізор, наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоровʼя тощо вже мають перебувати на військовому обліку. Ця норма не нова та діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку.

Що зміниться з 1 жовтня?

Тепер на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували. Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для  узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі. Аби стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть 3 роки – до 31 грудня 2026 року.

Що буде з працевлаштуванням?

До 31 грудня 2026 року жінки з медичною та фармацевтичною освітою зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка. Однак під час прийняття на роботу жінок мають попереджати, що підприємство буде зобовʼязане повідомити про неї у Територіальний центр комплектування. Далі людина має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік.

Що тепер з виїздом за кордон?

Жінки-медики та жінки-фармацевти можуть безперешкодно виїжджати за кордон. Починаючи з 1 жовтня 2023 року жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок не буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні. Наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.

Категорія: Війна, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: