Skip to content

Яку зарплату треба отримувати, аби пенсія була 10 тисяч: названо суму

Олена Завгородня

Новини Дніпра: В Україні буде ще 2 перерахунки пенсій у 2023 році

В Україні можна отримувати пенсію в 10 тисяч гривень і навіть більше, але для цього потрібно виконати певні умови. Детальніше про це повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на RadioTrek.

На сьогодні українці при розрахунку пенсії можуть розраховувати на 29% від зарплати. Тобто, якщо офіційно ви отримуєте мінімалку, то зараз прогнозована пенсія складе 2093 гривні.

Українцям із середньою зарплатою 15-16 тис. грн виплачуватимуть близько 4,5 тис. грн пенсії. При цьому обов’язковою умовою є 35-річний стаж.

Щоб отримувати пенсію на рівні бодай 10 тисяч гривень на місяць, офіційна зарплата, з якої виплачувалися усі податки, повинна складати понад 33 тис. грн.

Зараз більшість українців йдуть на пенсію, накопичивши в середньому 32 роки стажу. Громадяни можуть піти на заслужений відпочинок у 60-річному віці за наявності 30-річного стажу, у 63-річному – 20-30-річного стажу, а у 65-річного – 15-20-річного стажу.

З кожним роком вимоги до страхового стажу зростають. У 2028 році можна буде вийти на пенсію лише за наявності 35 років стажу. У кращому разі його матиме лише половина українців.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: