Skip to content

Свято 23 вересня: головні прикмети та заборони дня

Ксенія Куземко

23 вересня православні відзначають свято пам’яті священномучениці Іріади Олександрійської та також вшановують зачаття Іоанна Предтечіу його престарілих батьків Захарія та Єлизавети. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на УНІАН.

Цей день бере своє коріння ще з V століття і бере початок в Константинополі. Його посвята пов’язана з важливою біблійною подією, а саме, із зачаттям сина в родині праведних Захарії та Єлизавети.

Священик Захарія і його дружина довгий час не могли народити дітей, що серед євреїв розглядалося як соромна обставина. Вони молилися Богу з благанням про те, щоб їм подаровали дитину. Одного разу до священика Захарії прийшов архангел Гавриїл і сповістив, що у нього народиться син, який буде великий перед Господом.

Що не можна робити

Здавна вважалося, що цього дня не можна нікого хвалити, тому що можна наслати на людину біди. Також заборонялося думати про свої невдачі, інакше вони збільшаться в майбутньому. Краще відкласти на інший день роботу по дому. Церква забороняє вживати алкогольні напої.

Прикмети

  • Багато горобини вродило – до морозної зими.
  • Якщо на горобині вже пожовкло листя, то осінь буде морозною, а зима – ранньої.
  • Якщо мурахи високі мурашники будують, то зима буде суворою.
  • Західний вітер обіцяє дощ, а східний – суху, але похмуру погоду.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: