Skip to content

Нові податки за зайві метри: на скільки тепер можуть оштрафувати дніпрян

Валерия Федоренко

Нові податки за зайві метри: на скільки тепер можуть оштрафувати дніпрян

В Україні з 1 вересня почала діяти нова податкова декларація, а разом з нею і штрафи. Тепер кожного місяця громадянам доведеться додатково сплачувати за житло. Якщо ж проігнорувати такі нововведення — штраф. Кого стосуються нові податки, — розповість «Наше місто» з посиланням на Департамент правового забезпечення міськради.

Тепер власникам нерухомості може прийти квитанція про необхідність сплати податку. Державна податкова службою України ввела зміни до податкової декларації, у зв’язку з якими українцям потрібно буде сплачувати податки на кожен «зайвий» квадратний метр.

Таким чином з’явилася так звана «норма» розміру для житла.

Максимальна площа квартири має становити 60 квадратів, будинку — 120. Для квартири та будинку одночасно — 180 квадратів у сумі. За кожен метр квадратний, який виходить за заявлену норму, доведеться сплачувати податок.

Як розрахувати розмір податку?

Розмір податку визначається відповідно до мінімальної зарплати за минулий рік і становить 1,5% від її розміру. Мінімалка торік становила 6700 грн і не змінилася досі. Відповідно, максимальна сума податку за кожен зайвий метр квадратний становитиме 100,5 грн.
Громадянам, які мають «зайву» площу буде приходити квитанція, за якою вони мають сплатити податок протягом 2 місяців. У разі несплати на власника майна буде чекати штраф.

Розмір штрафу за несплату податку.

Розмір штрафу залежить від того, на який час було затримано платіж. Так, при затримці до 30 календарних днів включно штраф становитиме до 5% від суми нарахованого податку, затримка понад 30 календарних днів – 10%.

Категорія: Новини Дніпра, Новини політики Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: