Skip to content

У Дніпрі у парку Кирилівка домашня вівчарка покусала жінку і напала на її собаку (Фото)

У одному з парків АНД району Дніпра пес без намордника напав на дівчину. Наразі справою займається поліція, а потерпіла проходить лікування. Подробиці повідомляє сайт «Наше Місто».

Інцидент стався 17 вересня близько 17:30 – 18:00 у парку «Кирилівка». Великий собака напав на йоркширського тер’єра, а потім вкусив його власницю.  

«Я з сестрою і хлопцем вийшла зі своїм йоркширським тер’єром в парк, песик був на повідку. Пройшли через ставок, і на нас кинулася чорна вівчарка – я тільки встигла схопити свого песика на руки, а та собака почала ричати і плигати на мене, вкусила за низ живота», – розповідає постраждала.

За словами Марини, на гавкіт пса-нападника прибіг його господар.

«Цей чоловік, в момент інциденту «відпочівав» біля ставка із дружиною. На моє зауваження, що пес бігає без повідка і намордника, сказав, що він на людей не нападає, а намордник є вдома. Коли я сказала, що викличу поліцію, почав погрожувати, що «зараз будемо мірятися, у кого довші зв’язки, і ви цим собі вже нажили ворогів», – повідомила дівчина, що постраждала від нападу собаки.

Марина відразу зателефонувала на лінію «102», вони передали запит в патрульну службу.

«Поліцейські приїхали швидко, протягом 10 хвилин, але ті господарі встигли піти (скоріш за все, вони живуть неподалік, бо мені сусіди вже пишуть, що чорну вівчарку бачать у парку кожен день). Поліція зафіксувала мій запит і відправили в травмпункт промивати місце укусу, склали довідку про укус середньої тяжкості. А близько 23.30 зателефонували з патрульної служби і приїхали до мене, склали заяву, взяли контакти свідків», – повідомила Марина.

Сьогодні постраждала звернулась до лікарні. Їй рекомендували колоти вакцину від сказу та пити антибіотики.

Для власника собаки, який наніс шкоду здоров’ю людини, передбачена адміністративна відповідальність. Згідно ст. 128 КК України нанесення середніх або тяжких тілесних ушкоджень людині карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двісті сорока годин, виправними роботами на строк до двох років.

Ступінь тілесних ушкоджень визначає лікар, точніше судово-медична експертиза.

Також, на підставі ст. 12 ЗУ Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», підлягає компенсації в повному обсязі власником собаки і матеріальна шкода:

  • за порваний одяг, взуття, головні убори, сумки – в розмірі повної вартості завданих збитків, яка може бути доведена чеками.
  • за шкоду здоров’ю, рани, переломи – в розмірі повної вартості лікування, що регулюється статтями 1195-1199 ЦК України;
  • за моральну шкоду від пережитих страждань, больових відчуттів, страху перед тваринами, наявності шрамів від укусів, які псують зовнішній вигляд. Сума компенсації моральної шкоди визначається постраждалим. Підстави для стягнення моральної шкоди передбачені статтями 23,1167,1168 ГК України.

У разі відмови власника відшкодувати збиток в добровільному порядку необхідно звертатися з позовом до суду.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: