Skip to content

На дні Каховського водосховища виявили нітріти: еколог з Дніпра про ймовірність екологічної катастрофи

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

На дні Каховського водосховища виявили токсичні речовини. Такі попередні результати досліджень, проведених науковцями у заплавах колишнього водосховища. Експедиція ще триває. Про це Про це в ефірі «Суспільне. Дніпро» заявив фаховий еколог, старший науковий співробітник ДНУ залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна Максим Сорока, пише «Наше Місто».

Еколог повідомив, що було організовано громадську екпедицію, яка з’ясувала низку важливих подробиць.

«Трагедія Каховського водосховища повторилася. Перша трагедія – створення цієї водойми, а друга – її знищення. Першу гіпотезу ми підтвердили. В залишкових водах збільшується концетрація сполук нітритів. В воді є всім відомі нітрати. Нітріти – це ще більш страшна їх форма. Це неокислений азот. Нітрити дуже токсичні для живих організмів в воді. Середня концентрація нітритів в водах Каховського водосховища складала до 1 мг. на літр. Ми побачили, що за три місяці вона в деяких районах сягнула 2 мг», – повідомив Максим Сорока.

«В донних відкладеннях велика кількість сполук азоту, фосфору, сірки. Вони знаходились в відновних формах. Доки не було доступу кисню, який стримувала вода, ці сполуки не мігрували у довкілля. Після спустошення водосховища ці сполуки почали активно окислюватися і перетворюватися в рухомі форми. Дно водосховища перетворилося на величезне джерело забруднення залишкових вод», – попереджає Максим Сорока.

 Є різні думки з приводу того, чи варто відновлювати водосховище. Але ця проблема залишиться у будь якому разі. Якщо не відновити – ця площа буде забрудненою. А у випадку відновлення водосховища – вода розчинить ці сполуки і змиє їх вниз. Еколог упевнений, що результати даних досліджень треба враховувати при прийнятті відповідних рішень.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: