Skip to content

Свято 14 вересня – Воздвиження Хреста Господнього: що заборонено робити в цей день

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Свято 14 вересня

Народне свято 14 вересня відоме під назвами Воздвиження Хреста Господнього, Семенів день. Про це повідомляє “Наше місто” з посиланням на УНІАН.

У народне свято 14 вересня наші предки дотримувалися суворого посту. Хрест Господній сприймали як символ страждань, і відмовлялися від смачної їжі, щоб вшанувати мученицьку смерть Ісуса. Вірили, що того, хто буде постити на Воздвиження, обов’язково благословить Господь.

Наші предки вірили, що в цей день настає справжня погодна осінь, а птахи починають відлітати в теплі краї. Ночі стають помітно коротшими, а дні – холоднішими.

Що не можна робити 14 вересня

  • У Воздвиження Хреста Господнього не можна займатися рукоділлям, важкою фізичною працею, пранням і прибиранням. Не рекомендується в цей день підмітати підлогу, інакше можна вимести з дому все щастя.
  • 14 вересня не можна ходити в ліс, в гори або в іншу дику місцевість, оскільки підвищується ризик зіткнення з агресивними тваринами.
  • У цей день залишки їжі і хлібні крихти не можна викидати зі столу, інакше в родині може наступити голод.
  • Не можна нікому розповідати про свої плани, інакше нічого не збудеться. Також не варто розповідати свої секрети, інакше вони всім стануть відомі.

Категорія: Афіша, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: