Без встановлення натяжної стелі сьогодні не відбувається ні ремонт квартир на вторинному ринку та приватних будинків, ні облаштування апартаментів у новобудовах. Це покриття універсальне, практичне, сучасне, довговічне, при цьому економічне і не вимагає спеціального догляду. Але, як і всі поверхні в оселі, після певного часу воно потребує прибирання. Якщо гроші дозволяють, цю проблему вирішує клінінгова компанія. А при самостійному прибиранні стануть у нагоді прості лайфхаки, які дозволять помити натяжну стелю швидко, без розводів та інших неприємних несподіванок. Про це розповів проект «Steli.info».
Види стель та їх особливості
Спочатку розберемося, які види натяжних стель існують і в чому їх відмінності:
- Глянцеве покриття – один із найпопулярніших видів натяжних стель із ПВХ. Глянцева поверхня візуально збільшує простір, робить кімнату вищою, має високу водостійкість. При цьому практично не збирає жир і кіптяву, завдяки чому глянцеві стелі часто вибирають для установки на кухні.
- Матова поверхня найкраще підходить під класичний інтер’єр, для імітації ідеально рівної оштукатуреної та пофарбованої стелі. Зручна тим, що майже не збирає пилюку.
- Сатинова поверхня – перламутрова, ідеально рівна, гладка. Вона і отримала свою назву за схожість із однойменною тканиною. Але це не тканина, а міцний полівінілхлорид, щось середнє між глянцевим та матовим покриттям. Дуже стильно виглядає у вітальні, але в той же час ідеально підходить і для ванних кімнат, оскільки має гарні вологостійкі властивості.
Ще більше про види натяжних стель та правила вибору стельової конструкції для різних приміщень можна прочитати в матеріалі агентства «Інтерфакс» «Натяжні стелі від А до Я».
Як часто потрібно мити натяжні стелі
Натяжні стелі – це не килим у дитячій кімнаті і не дзеркало у ванній, тому дуже часто мити їх не потрібно. Юрій Ніконов, експерт з монтажу натяжних стель та засновник одного з лідерів ринку стельових покриттів України – компанії Altior, радить мити поверхні по мірі їх забруднення.
«Якщо це кухня чи санвузол, то мити натяжну стелю доведеться, можливо, раз на півроку-рік. Все залежить від того, скільки людей живе у квартирі чи будинку, як часто використовується відкритий вогонь під час приготування їжі. Адже на кухні навіть при коректній роботі витяжки на поверхні полотна можуть осідати краплі жиру та інші забруднення. А у ванній – краплі від пари, які згодом залишають білий наліт, як на кахлях. Якщо він затвердіє, знадобиться кілька годин, щоби якісно відмити покриття», – зазначив експерт.
Що стосується спалень, віталень, дитячих кімнат та коридору, то там мити натяжні стелі від пилу можна раз на 2-3 роки.
Які засоби краще використовувати для миття натяжних стель
У домашніх умовах для чищення натяжних стель в основному використовуються засоби для миття вікон або професійні розчини, створені для цих цілей. Якщо є сліди від мух або інші серйозні забруднення, можна застосувати спирт. Але не ацетон – це головний ворог полотна із ПВХ.
«Слід враховувати, що залежно від структури поверхні натяжних стель існують особливості їхнього прибирання. Наприклад, матові натяжні стелі не дзеркалять, на відміну від глянсових, а значить, після миття на них не буде розводів. Тоді як глянцеві стелі необхідно додатково протерти сухою ганчіркою з мікрофібри або фланелі. На сатинових стелях розводів практично не залишається. Але якщо так сталося, досить легко пройтися по поверхні м’якою тканиною», – радить директор компанії «Стелероб» Юрій Ліхолат.
ТОП порад щодо миття натяжних стель
При належній підготовці чищення натяжних стель, якого б виду вони не були, не займає багато часу та сил. Буквально кілька хвилин, мінімум витрат – і готово.
1. Головне – пам’ятайте, що не можна використовувати жорсткі щітки, швабру або пилосос, оскільки, не розрахувавши зусилля, можна продірявити полотно чи притиснути його до дротів або інших конструкцій, захованих під ним.
2. Якщо ви орендували квартиру, в якій натяжні стелі не милися декілька років, і бруд дуже помітний, краще запросіть клінінгову компанію, співробітники якої використовують спецобладнання та професійну хімію.
3. Категорично не можна використовувати ацетон чи інші розчинники. Так ви залишитеся без натяжної стелі.
4. Вода повинна бути кімнатної температури, і її слід часто міняти, коли змиваєте розчин із полотна.
5. Місця з’єднання полотен потрібно мити по шву, а не впоперек.
Приємного прибирання!
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: укрнет