Для отримання безкоштовного ноутбука батьки мають подати заяву до школи, в якій навчається їхня дитина. Проте таке забезпечення технікою буде діяти в першу чергу для малозабезпечених категорій дітей. Що потрібно для того, аби отримати ноутбук, розкаже «Наше місто» з посиланням на МОН України.
«Нині багато дітей залишаються не тільки без доступу до якісної освіти, але й без можливості дізнатися нову і цікаву інформацію або просто поспілкуватися з друзями. Девайси для дитини – це не лише про підʼєднання до уроків», — стверджують у міністерстві освіти і науки.
Як зазначається, 1,5 млн дітей у 2022–2023 роках навчалися онлайн, а в деяких містах було створено змішану форму освітнього процесу.
«За нашими даними, 516 тисяч дітей із найвразливіших категорій та 82 тисячі вчителів потребують ноутбуки або планшети для доступу до навчання», — заявляють в Мон, і додають, що до кінця цього року в школи буде передано 40 тисяч ноутбуків, при цьому вже було передано 35192 гаджети.
Для отримання техніки батькам потрібно «зафіксувати потребу» та написати відповідну заяву до освітнього закладу, де вчиться дитина.
«Важливо тримати зв’язок саме зі своїм навчальним закладом, бо він вирішує, хто саме отримає комп’ютерну техніку після того, як вона потрапить до школи. Міносвіти не вирішує, хто саме отримає гаджет, і не може впливати на це рішення», — пояснюють у міністерстві.
В першу чергу, обладнанням мають бути забезпечені наступні категорії учнів:
- малозабезпечені або багатодітні сім’ї;
- діти з особливими освітніми потребами;
- діти, позбавлені батьківського піклування;
Пріоритет надаватиметься регіонам, де переважає дистанційна освіта. А саме:
- Дніпропетровська;
- Донецька;
- Запорізька;
- Миколаївська;
- Чернігівська;
- Сумська;
- Харківська;
- Луганська;
- Херсонська;
- Одеська.
«Девайси розподіляють пропорційно між цими областями України. У жодної з них немає пріоритету одна над одною», — зауважують в МОН.
Ремонт гаджетів покладається на навчальний заклад, тому у разі ламання виданого ноутбуку батькам дитини необхідно звернутися до школи.
Якщо відремонтувати ноутбук неможливо, або він загубився, у школі складають спеціальний акт списання чи втрати гаджета.
Варто нагадати, що освітні заклади не мають права відмовляти у переведені дітей на екстернатну, сімейну та дистанційну форми навчання. Тому батьки для своїх можуть обрати будь-яку з них.