Skip to content

Мінфін хоче забрати у місцевих громад ПДФО від військових: експерт розповів, чому цього не можна робити

Мінфін України хоче забрати в міст податки на доходи фізичних осіб від військовослужбовців

Міністерство фінансів України висуває ініціативу забрати у місцевих громад податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з грошового забезпечення військовослужбовців та правоохоронців.  Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на на блог керівника аеророзвідки “Люфтваффе” 129-ї окремої бригади ТРО Миколи Колесника на “Цензор.нет”.

Міністерство фінансів в Україні пропонує, що у Державному бюджеті на 2024 рік місцеве самоврядування вже не отримуватиме 100% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з оплати праці військовослужбовців, включаючи поліцейських та працівників МНС. Замість цього, ці кошти планується перенаправити до спеціального фонду в Державному бюджеті, який буде використовуватися для фінансування оборонних потреб країни.

Податок на доходи фізичних осіб становить значну частину доходів місцевих бюджетів і використовується для фінансування різних важливих сфер. Ці кошти спрямовуються на підтримку сил безпеки та оборони, фінансування військових частин, формувань, допомогу сім’ям військовослужбовців, утримання інфраструктурних об’єктів, допомогу переселенцям та іншим важливим сферам життя територіальних громад.

На даний момент всі закупівлі, фінансовані з місцевого бюджету, можна перевірити через систему Прозорро.

Фахівці стверджують, що у випадку прийняття запропонованих змін, буде складно визначити, куди саме будуть направлятися кошти з податку на доходи фізичних осіб у Державний бюджет, оскільки витрати на оборону є конфіденційними.

Микола Колесник, керівник аеророзвідки, вказує на те, що місцева влада має більше можливостей і оперативності в забезпеченні потреб військових.

«Чому я пропоную не забирати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів до Держбюджету. Тому, що якщо брати заявки від військових частин і підрозділів до місцевої влади, які виконані, ми побачимо, що майже весь сплачений ПДФО повертається військовим, у вигляді майна, техніки, БПЛА, автівок, ремонтів. Перевіряти це легко, можна, як приклад, взяти Кривий Ріг, переглянути закупівлі, які пройшли через систему Прозоро. Це сотні мільйонів гривень на ЗСУ, на ТРО, на НГУ, на Поліцію», – розповіів військовий.

Він також зазначає, що альтернативним варіантом може бути обов’язкова умова для місцевих влад витрачати всі фінанси, які надходять з оплати праці військовослужбовців, виключно на підтримку потреб Збройних Сил України.

“Якщо щось і міняти, то одне, зобовʼязати місцеві бюджети спрямовувати кошти отримані від сплати ПДФО з зарплати військових виключно на виконання заявок від бригад і батальйонів, виключно на програми по підтримці родин загиблих, полонених, зниклих безвісти. До речі, перевіряти так легше, простіше”, – наголосив він.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: