Skip to content

Дніпряни чи дніпровці: мовознавець Авраменко пояснив, як правильно

Олена Завгородня

Сім років тому на виконання закону про декомунізацію місто Дніпропетровськ перейменували у Дніпро. Але серед мешканців і досі точаться дискусії з приводу того, як їм себе називати: дніпряни чи дніпровці. Лінгвіст Олександр Авраменко пояснив, як буде правильно. Про це повідомляє «Наше Місто» з посиланням на Уніан.

«У нашій мові є дві типові моделі для творення назв людей за місцем проживання. Перша – на -ці (полтавці, миколаївці), друга на -яни (кияни, львів’яни). Отже, дніпровці чи дніпряни? Мовознавці висловлюють різні міркування, але ці дві форми звучать органічно і мають право на життя», – сказав він.

Тож очевидно, що утворити назву можна двома способами. А яка з назв прийдеться більше до душі, так і називатимуть самі себе мешканці Дніпра.

Раніше Олександр Авраменко пояснив, як правильно говорити й писати: у місті Дніпро, чи у місті Дніпрі.

В українській мові правильно вживати і так, і так. За словами Авраменка, власні назви населених пунктів у поєднанні із загальними – село, селище, місто, можна узгоджувати із відмінком загальної назви або вживати в початковій формі, тобто у називному відмінку (хто? що?).

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: