Skip to content

Друг просить у борг: дніпрян попередили про шахрайську схему

Ксенія Куземко

Дніпрянам продовжують розповідати про найпоширеніші шахрайські схеми. І серед таких повідомлення в різних месенджерах від знайомих або близьких людей, які просять терміново скинути гроші на картку. Часто за такими смс ховаються аферисти. Тож ми пропонуємо запам’ятати кілька правил безпеки, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати. Про це пише «Наше місто» з посиланням на Дніпро оперативний.

Якщо у соцмережі ви отримали таке повідомлення, не поспішайте: переконайтеся, чи справді вашому товаришу потрібна фінансова допомога.

Запам’ятайте кілька правил безпеки, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати :

  • перетелефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;
  • запитайте друга про те, що можете знати тільки ви – таке питання відразу викриє шахрая;
  • напишіть спільним друзям у соцмережах і запитайте, чи не отримували вони таких повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, зазвичай, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.

Окрім того, закликаємо вас захистити свої акаунти від можливого зламу. Це можна зробити так:

  • створюйте надійні, складні паролі та не використовуйте один пароль для кількох ресурсів.
  • вмикайте двофакторну аутентифікацію всюди, де є така можливість: для входу до акаунта, крім логіна та паролю, потрібно буде ввести  код-підтвердження, що приходить на телефон, електронну скриньку або у відповідний додаток;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, навіть якщо вони надійшли від друга. Пам’ятайте: якщо його акаунт зламати, зловмисники можуть розсилати посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: