Skip to content

Під Дніпром у «Садах Перемоги» виростили гігантські кавуни (Ексклюзив)

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

 Щоб ви сказали, якби побачили кавун величезного розміру, що важить майже 25 кг? Бо, зазвичай, ті, що ми купуємо в Дніпрі важать 6-8 кг. Єдині слова що приходять на розум: «Як це можливо?». Про те, де у Дніпропетровській області вирощують гігантські кавуни та для кого, читайте у матеріалі журналістів «Наше місто».

   – А можливими такі надзвичайні досягнення в вирощуванні, –  відповідає на це питання Людмила Муркович, голова Новопокровської громади, –  можуть  бути завдяки дбайливим рукам та допомозі самої природи нашої України. Під час великої війни за незалежність нашої держави та збереження української нації як такої, допомозі фронту та бійцям, важливо зберігати продовольчу безпеку. Саме задля цього Новопокровська громада приймала участь в українсько-канадському проекті «Сади для перемоги». – розповідає далі Людмила Муркович. –  Від Дніпропетровської області з числа 8 громад України вона стала переможцем у конкурсі і виграла грант. Кошти в сумі 1 млн грн були зібрані також за допомогою Міністерства аграрної політики.

Як все починалося

 — Треба було знайти гарне сортове насіння. Бо з доброго початку виходить великий врожай. Таке насіння громаді надав фонд «Сади для перемоги» з проєкту SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance та Фонд “МХП-Громаді”. Також підтримку надало Міністерство аграрної політики та продовольства України. До висадки насіння кавунів залучилися майже всі члени громади. Підготовити поле допоміг місцевий підприємець  Олександр Муркович. Добре насіння засіяли на 3 га родючої української землі. Висадили насіння працівники Новопокровської селищної ради, відділу освіти, 33СО «Криничанська гімназія», КЗО «Новопокровський ЗДО ясла-садок комбінованого типу «Малятко»,  техпрацівники 33CO «Олександропільська гімназія», – додає Людмила.

 Голова громади розкрила секрет, як треба доглядати городину, щоб отримати такий врожай.

Протягом всього літа мешканці громади провели 2 прополки, щоб майбутні кавуни насичувалися вологою та могли побороти докучливий бур’ян. Завдяки такої турботі роботящі люди отримали добрий врожай. Кавуни вродили на славу! Спочатку дозріли чорні кавуни, а десь приблизно через  2 тижні вже підспіли й рябі смачні величезні ягоди. Кавуни не зберігаються у сховищах, а відразу відправляються до військових та мешканців області. Завдяки чому всі можуть насолодитися найсвіжішим солодким смаком.

Всього було зібрано понад 28 тон кавунів – 1900 ягід! Кожен кавун – це символ подяки за наше життя та змогу працювати на рідній землі героям ЗСУ. Воїни  на передових позиціях на донецькому напрямку отримали 160 кавунів. Це стало можливим також за допомогою волонтерів, що доставляли солодкі ягоди майже до лінії фронту. Бійці Харківського напрямку мали змогу поласувати 140 кавунами. А  герої 25-ї десантної бригади самі приїхали та взяли 105 кавунів.  457 бригада отримала 75 кавунів, а  військові на передовій обороні – 60 кавунів. Також 100 кавунів надіслали військовим ППО України, завдяки службі яких ми  живемо в наших рідних оселях та маємо змогу працювати на нашу спільну перемогу. Для захисників, які перебувають у лікарнях міст Харкова та Дніпра, почали передавати кавуни ще з 15 серпня  самі працівники громади. Сім’ї героїв також отримали підтримку. Кожна із 350 сімей отримала свій кавун і ще 20 сімей загиблих Героїв отримали цей солодкий символ нашої подяки та пам’яті.

Ті кавуни, що достигають на полях, будуть розподілені між дитячими садками та школами. А всі інші можна засолити в бочках та мати чим поласувати в холодну пору року.

Тож праця всіх українців допомагає приблизити таку довгоочікувану нашу перемогу і жити у мирі та злагоді на своїй рідній українській землі!

Категорія: Війна, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: