Повномасштабна війна позначилися й на енергетичній інфраструктурі України. Через ракетний терор росії стаються відключення світла – планові та аварійні. І українці не лише не можуть користуватися побутовими приладами, а й опиняються в інформаційному вакуумі. Тож доводиться шукати можливість, як забезпечити без струму роботу Wi-Fi роутера. Журналісти сайту «Наше Місто» шукали відповіді на це непросте питання.
Мешканець Дніпра Володимир має досвід користування оптоволоконним інтернетом. Чоловік каже, що мережа є навіть під час відключення світла.
«Ми стикнулися з такою проблемою, коли був блекаут, відключали три райони: ж/м «Червоний камінь», «Покровський» і «Парус». Ми були, як в ямі. До нас неможливо було додзвонитися, не було мобільного та домашнього інтернету. Ми вийшли з цієї ситуації. У сусідів зверху був оптоволоконний інтернет і вони роздавали його нам», – розповів місцевий мешканець Володимир Талаш.
Особливості роботи оптоволоконного інтернету
Отримати стабільний інтернет під час відключення світла можливо, якщо користувач приєднається через технологію високошвидкісної передачі даних оптоволоконними лініями зв’язку. Це пасивна оптична мережа. З боку провайдера все обладнання розташовується в одному місці, як і обладнання клієнта. У такому випадку вимкнення світла навіть у сусідньому будинку на роботу інтернету не впливає.
«У випадку підключення інтернету по технології пасивної оптики, з боку провайдера стоїть обладнання, яке посилає сигнал по оптичному волокну. За допомогою пасивних ділителів цей сигнал ділиться на дрібніші сигнали, які надходять на обладнання абонентів. Відмінність пасивної оптики від активної полягає в тому, що по одному волокну можна передавати інформацію до різних клієнтів. Це дозволяє підключати абонентів без додаткового обладнання», – розповів інженер телекомунікаційної компанії Олександр.
Що потрібно для підключення оптоволоконного інтернету
За словами мешканця Дніпра Володимира, підключення оптоволоконного інтернету не створює труднощів для абонента і займає небагато часу.
«На жаль, в багатоквартирних будинках доведеться забезпечувати зміну акумуляторів джерела безперебійного живлення для подовження тривалості роботи. До того ж, різні джерела безперебійного живлення можуть забезпечувати різний час роботи без електрики», – відзначив інженер телекомунікаційної компанії Олександр.
Одна з обов’язкових умов – вже побудована мережа провайдера за даною адресою. Проводити окрему лінію для одного абонента буде занадто дорого. Тривалість роботи інтернету під час відключення світла залежить від провайдера і його можливостей.
Вартість підключення
Вартість підключення оптоволоконного інтернету залежить від регіону, типу об’єкта, що підключається, довжини кабелю. До вартості входить: кабель, витратні матеріали, конвектор, роботи з підключення та налаштування.
Підключити інтернет у приватному будинку можна за 1500 грн – 2500 грн. Підключення квартири коштуватиме дешевше, в Дніпрі ціни стартують від 500 гривень.
Наразі відомо про такий перелік провайдерів, що встановлюють оптоволоконний інтернет:
- УКРТЕЛЕКОМ
- ФРЕГАТ
- VEGA
- FIBERNET
- FORSAGE
- DTS
- SOYUS TELECOM
- HOMENET
Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра
Позначки: Головне