Skip to content

Для безпеки школярів, батьків та вчителів: у Дніпрі оновлюють пішохідні переходи біля навчальних закладів

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Для безпеки школярів, батьків та вчителів: у Дніпрі оновлюють пішохідні переходи біля навчальних закладів

В Дніпрі до початку нового навчального року комунальні служби якісно оновили пішохідні переходи, що розташовані біля навчальних закладів. А водіїв громадського транспорту докладно проінформували про те, що варто бути максимально уважними, адже діти йдуть до школи. Нагадали про правила безпеки і юним пішоходам

У Дніпрі оновлюють переходи біля шкіл

Тепла осінь, у школярів, батьків та вчителів – святковий настрій та початок навчального року. Тим часом міські комунальні служби подбали про безпеку та зручність для юних та дорослих пішоходів. Біля школи №85, що на вул.Західній, фахівці  КП “Транспортна інфраструктура міста” до початку нового навчального року нанесли новеньку розмітку – “зебру”, щоб яскраво позначити пішохідний перехід, та встановлюють відповідні дорожні знаки. Невдовзі на цій ділянці вулиці оновлять і “лежачі поліцейські”, які стимулюють водіїв знижувати швидкість.

Такі роботи вкрай потрібні та корисні школярам та їх батькам, зазначає Любов Костянтинова, яка цього вересня привела синочка Тимура в перший клас школи. Разом із батьком вони вже змалечку навчають свою дитину дотримуватись правил дорожнього руху.

– Обов’язково має бути розмітка на пішохідному переході біля школи, адже тут – доволі інтенсивний рух. Я сама дуже обережно переходжу трасу. Тож новенька зебра буде дуже корисною.

Загалом з початку 2023 року фахівці КП “Транспортна інфраструктура міста” нанесли чи оновили близько 120 пішохідних переходів, що розташовані біля навчальних закладів, повідомив Михайло Солярчин, начальник виробничого відділу цього комунального підприємства. Найближчим часом фахівці завершать оновлювати “зебри” біля усіх міських навчальних закладів. Все робиться для того, щоб дітям, батькам та вчителям було зручно і безпечно пересуватися, а водії змогли заздалегідь побачити відповідний знак та пригальмувати або зупинитися, щоб пропустити пішоходів.

Водіям та пішоходам варто бути уважними

Крім того, напередодні старту навчального року в Дніпрі водіїв громадського транспорту спеціально проінструктували, додатково нагадали про правила безпеки на дорогах, закликали бути максимально уважними у зв’язку з тим, що діти пішли до школи.

Такі наради, зустрічі та інструктажі було проведено з представниками та водіями міського електротранспорту, а також з адміністрацією та водіями приватних підприємств, що забезпечують автобусні перевезення дніпрян, повідомив заступник директора Департаменту транспорта міської ради Олександр Лещенко.

Для безпеки школярів, батьків та вчителів: у Дніпрі оновлюють пішохідні переходи біля навчальних закладів

Про безпеку дітей, батьків та вчителів  у навчальному році, що розпочався, зі свого боку дбає Патрульна поліція, зазначає заступник начальника управління зі зв’язків з громадськістю, капітан поліції Алла Малиновська-Поправка. Шкільні офіцери поліції проводять зустрічі в навчальних закладах, нагадують школярам, освітянам про безпечну поведінку на дорозі

Що дітям та батькам варто пам’ятати про безпеку на дорозі

Звісно, юним і дорослим пішоходам варто вкрай обережно поводитися на дорозі, дотримуватись Правил дорожнього руху, нагадують поліцейські

Найперше і найголовніше правило – переходити дорогу лише у встановлених місцях. Зокрема – рухатись на зелене світло пішохідного світлофора на регульованих (обладнаних світлофором) пішохідних переходах, нагадує капітан поліції Алла Малиновська-Поправка. Там, де світлофорів немає – користуватись звичайними пішохідними переходами. При цьому варто переконатися, що поруч немає транспорту, який швидко рухається та потенційно не зможе загальмувати.

У темний час доби (а особливо – восени, коли темніє раніше) усім дітям варто використовувати флікери – світловідбивні елементи.  Батьки можуть придбати або зробити самостійно такі флікери (стрічки, пов’язки, ремінці, значки та ін.)  та розмістити  їх на одязі, на рюкзаках дітей, або навіть одягати малечі яскраві світловідбивні жилетки. Також варто позначати флікерами велосипеди, самокати, якими користуються діти та підлітки.

За умови недостатнього освітлення на вулиці буде корисно та важливо підсвічувати свій шлях фонариком,  в т.ч. – позначаючи себе в темряві, завдяки цьому водії будуть краще бачити пішоходів.

В жодному разі не варто перебігати дорогу перед транспортом, що рухається – це вкрай небезпечно.

Автор М.Чернов. Фото Володимира Федорищева

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: