Skip to content

Крадіжка чи сувенір: що можна взяти з готелю на пам’ять і не загриміти за ґрати

Софія Танченко

Часом, багато людей із тих, хто хоч раз зупинявся у готельному номері, відчували спокусу перед тим, щоб «прихопити» із собою сувенір на памʼять з готелю. Основне питання, яке виявлялося запобіжником – це нерозуміння того, що дозволено забирати з готелю, а що вважається крадіжкою. У департаменті правового забезпечення розповіли, що можна забирати з готелю, передає «Наше місто».

Що можна взяти з собою з готелю

Основний принцип простий: якщо предмет не може бути використаний повторно, його можна брати з собою.

Таким чином, з готельного номера можна забрати з собою одноразові готельні капці, шапочку для душу, бритву, зубну щітку та одноразову розфасовану «мильно-пінну» продукцію (мило, шампунь чи гель для душу).

Слід зауважувати, що крім того вважається нормальним, якщо постоялець взяв «на пам’ять» сувенірну і канцелярську продукцію з логотипом готелю: сірники, ручки, блокнот, швейний набір або парасольку.

А от зникнення таких речей, як рушник, халат, попільничка та інших, які не підпадають під поняття «одноразовий», вважається звичайним злодійством, що досить суворо карається законом.

На яку суму за крадіжку настає кримінальна відповідальність

  • Якщо вартість вкраденого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто – 268,4 грн (0,2 х (50% х 2684) – штраф від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк від 5 до 10  діб.
  • Якщо вартість викраденого майна перевищує 268,4 грн – штраф від 1000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в санкції НМДГ становить 17 грн), громадські роботи на строк від 80 до 240 годин, або виправні роботи на строк до 2 років, або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 5 років.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: