Дію воєнного стану та загальну мобілізацію в Україні продовжено до 15 листопада. Отже, громадянам України, які мають військовий обов’язок, варто ознайомитися з умовами призову на військову службу протягом осіннього періоду. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на 24 канал.
На даний момент налічується 13 груп громадян, які можуть отримати відстрочку:
- Особи з інвалідністю I, II і III групи.
- Чоловіки та жінки, що самостійно виховують дитину до 18 років.
- Чоловіки та жінки, що виховують трьох та більше дітей віком до 18 років.
- Чоловіки та жінки, що виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років.
- Чоловіки та жінки, на утриманні яких є повнолітня дитина з інвалідністю.
- Чоловіки та жінки, що виховують дитину з важкою хворобою, яка не підпадає під критерії інвалідності, але має підтвердження від лікарсько-консультативної комісії.
- Опікуни недієздатних осіб з інвалідністю, або такими, хто потребує постійного догляду за висновком лікарської комісії.
- Опікуни, піклувальники, усиновителі чи прийомні батьки, що мають дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування віком до 18 років.
- Особи, що доглядають за родичами з тяжкими хворобами.
- Особи, що мають родича з інвалідністю I чи II групи, які доглядають за ними, та не мають інших працездатних родичів для утримання і догляду.
- Чоловіки та жінки, чиї близькі родичі загинули чи вважаються зниклими безвісти під час виконання заходів з національної безпеки і оборони.
- Чоловіки та жінки, чиї близькі родичі загинули чи зникли безвісти під час антитерористичних операцій, включно з тими, хто служив у ЗСУ або працював на державних підприємствах, причетних до гарантування національної безпеки і оборони України.
- Тимчасово звільнені від мобілізації особи, які: на службі у державних органах, інших державних установах, у місцевих органах самоврядування, працюють на підприємствах, установах та організаціях.
Хто може отримати повістку у вересні 2023 року
У цьому питанні суттєвих змін чи правок до законодавства не було, тому призвати на військову службу можуть:
- придатних та обмежено придатних чоловіків віком від 27 до 60 років з наявністю бойового досвіду або без нього;
- чоловіків віком від 18 до 27 років, якщо вони проходили строкову службу та/або проходять військову службу в запасі чи резерві;
- призовників від 18 до 27 років, які не проходили строкову службу. Вони підписують контракт безпосередньо з ЗСУ;
- знятих та виключених з військового обліку чоловіків, які визнані придатними або обмежено придатними під час воєнного стану;
- жінок, придатних за станом здоров’я (за власним бажанням);
- осіб з інвалідністю та тих, хто має право на відстрочку від мобілізації за сімейними обставинами (добровільно та служба проходить за місцем проживання);
- громадян інших країн, які хочуть захищати Україну.
Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна
Позначки: укрнет