Skip to content

Заарештовують навіть пенсії: в Україні почали блокувати банківські картки через борги по комуналці

Ксенія Куземко

Українські громадяни позбавляються доступу до своїх банківських рахунків через наявність боргів за комунальні послуги. Банки зобов’язані блокувати рахунки осіб, які знаходяться у списку боржників. Якщо доступ до рахунку вже було обмежено, відновити можливість розпорядження коштами можна в окремому порядку. Про це повідомляє «Наше місто» з посиланням на Оbozrevatel.

У списку боржників фігурують 627,1 тисячі українців, які програли суди з комунальних боргів. Судові процедури проводяться за спрощеною схемою. Наприклад, за інформацією, поданою у документах справи №643/5130/23, в червні цього року “Харківські теплові мережі” подали позов проти власників квартири, які не платили за опалення. І вже в серпні, за два місяці, суд виніс рішення, що зобов’язує боржників сплатити понад 89 тисяч гривень. Цей борг виник у період з 2016 року до лютого 2022 року.

Які наслідки можуть виникнути через заборгованості за комунальні послуги:

  • Виконавець судового рішення може провести арешт майна боржника.
  • Відповідно до вказівок виконавця, можуть бути заблоковані всі банківські рахунки.
  • Якщо інформація про борги надійде до Бюро кредитних історій, це може ускладнити можливість отримати кредит у майбутньому.
  • Виконавець має право вилучити майно боржника, навіть включно з такими дрібницями, як чайник.

Навіть пенсії можуть бути арештовані. Відповідно до закону, можуть бути утримані до 50% пенсійного заробітку. Наприклад, якщо пенсіонер місячно отримує пенсійні виплати у розмірі 4800 гривень, то через борги за комунальні послуги йому можуть віднімати 2400 гривень.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: