Skip to content

Українців попереджають про фальшиві гривні: як відрізнити справжню купюру

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Як відрізнити фальшиві гривні

Незважаючи на те, що в Україні помітно зменшилася кількість підроблених банкнот гривні, фальшиві купюри все ще присутні. Як відрізнити фальшивку від справжніх грошей, розкажуть журналісти сайту “Наше місто” з посиланням на НБУ.

Перевірити справжність банкнот можна в кілька способів – зокрема, на дотик. Таким чином перевіряється банкнотний папір та рельєфність окремих зображень з лицьового боку банкноти.

Можна також перевірити справжність купюри, змінюючи кут нахилу. Звертати увагу потрібно на зображення.

Виконані оптично-змінними фарбами, вони змінюють колір під час розгляду банкноти під різними кутами зору. А також при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.

Під час розгляду банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом зображення цифрового позначення номіналу стає видимим – темне на світлому тлі під час розгляду банкноти з довгого боку. А світле на темному тлі – із короткого.

Крім того, можна провести перевірку, розмістивши купюру проти світла. Так перевіряються:

  • наявність водяних знаків;
  • фрагментарне зображення цифрового позначення номіналу з лицьової та оборотної сторін – воно набуває цілісного вигляду без розривів та зсувів під час розгляду банкноти проти світла;
  • наявність повністю зануреної в товщу паперу захисної стрічки – за допомогою збільшувального скла при розгляді банкноти проти світла можна побачити у прямому та перевернутому вигляді зображення цифрового позначення номіналу, написи ГРН та зображення тризубу.

Читайте також: До Дня Незалежності в Україні з’являться нові гроші: як виглядає монета.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: