Skip to content

Гранітні пороги та бурхливі потоки: де на Дніпропетровщині знаходиться унікальний водоспад

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Карачунівський водоспад Кривий Ріг

Хто б міг подумати що в Кривому Розі –  індустріальному серці країни, знаходиться надзвичайно гарний водоспад з гранітними порогами та бурхливими потоками. Західний водоспад в Кривому Розі розташований на порогах річки Інгулець.  Він має багато назв. Одна з найпоширеніших –  “Карачунівський водоспад”, бо походить від назви однойменного водосховища, з греблі якого і витікає потік води що утворює водоспад. Про це повідомляє “Наше місто”.

Поширеною назвою цього місця є – “водоспад Білі Камені” – бо від бурхливих потоків води, камені довкола водоспаду весь час у білій піні. А західним його називають, бо знаходиться він на заході від Кривого Рогу.

Водоспад у цій місцевості з’явився одночасно зі створенням водосховища, у 1932-1938 роках. Висота Західного водоспаду досягає 12 метрів.

Знайти водоспад не складно. Треба рухатися від селища Широке або приїхати в місто Кривий Ріг, а далі скористатися будь-яким видом громадського транспорту що прямує до Карачунівського водосховища. Сам водоспад знаходиться біля греблі озера.

Категорія: Афіша, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: