Skip to content

До Дня Незалежності в Україні з’являться нові гроші: як виглядає монета

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Нові гроші до Дня Незалежності

До Дня Незалежності України Національні банки України та Польщі випустять набір із двох срібних монет унікальної форми. Набір названий “Дружба та братство – найбільше багатство”, а монети у ньому виконані у вигляді сердець із двох половинок. Про це повідомляє “Наше місто” з посиланням на НБУ.

Номінал срібних монет – 10 гривень та 10 злотих. Загальний тираж – 10 тисяч штук (5 тисяч штук для кожної країни). Набір буде введено в обіг 24 серпня 2023 року. Проте продаж в онлайн-магазині НБУ відкриється лише 31 серпня.

“Унікальність загального українсько-польського набору полягає в тому, що він складається із двох срібних пам’ятних монет, які разом утворюють символічну фігуру у формі серця… Створив дизайн цих пам’ятних монет заслужений художник України Володимир Таран”, – зазначили у НБУ.

На аверсах монет зображені стрічки у кольорах прапорів України та Польщі, прикрашені гербами обох країн. У нижній частині монет – стилізовані зображення людських постатей, що символізують поточну ситуацію в обох країнах: на українській монеті – війну та опір українського народу; польській – допомогу, підтримку та співчуття.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: