Skip to content

Технології безпеки в шоломах для мотоциклістів: огляд передових розробок

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Шолом для мотоцикліста завжди був і залишається невід’ємною частиною оснащення, яке забезпечує найвищий рівень захисту голови в разі аварії. З розвитком технологій і наукових досліджень шоломи також постійно вдосконалюються, впроваджуючи новітні технології та інновації, що дозволяють забезпечити ще більш ефективний захист та збільшити комфорт для мотоциклістів. Мотозілла розгляне деякі з передових технологій безпеки, які використовуються в сучасних шоломах для мотоциклістів.

Активні системи безпеки

Активні системи безпеки в шоломах дозволяють мотоциклістам активно контролювати деякі функції шолома з метою забезпечення максимальної безпеки. Однією з передових технологій є “Head-Up Display” (HUD), що проектує важливі дані прямо на внутрішню сторону візора шолома. Завдяки HUD, мотоциклісти можуть переглядати швидкість, навігаційні дані, а також іншу важливу інформацію без відведення уваги від дороги. Це дозволяє збільшити увагу мотоцикліста на дорозі та зменшити ризик аварії.

Деякі шоломи також оснащені активними системами освітлення, які використовують світлодіодні індикатори для підвищення видимості мотоцикліста на дорозі. Такі системи можуть автоматично активуватися при гальмуванні або повороті, що забезпечує додатковий захист в умовах обмеженої видимості.

Пасивні системи безпеки

Пасивні системи безпеки в шоломах призначені для забезпечення максимального захисту в разі аварії без активного впливу мотоцикліста. Один із таких дорогоцінних винаходів – це технологія “MIPS” (Multi-Directional Impact Protection System), яка забезпечує додатковий захист від важких ударів і зменшує ризик отримання травм мозку. MIPS використовує ультратонкі шари, що можуть рухатися незалежно один від одного, що дозволяє розподілити енергію удару на різних поверхнях шолома.

Іншою інноваційною технологією є “SPIN” (Shearing Pad INside), яка також сприяє захисту голови в разі падіння. SPIN використовує гелеві пластины або матеріали з низькою в’язкістю, розміщені між внутрішньою оболонкою шолома і головою мотоцикліста, щоб забезпечити додатковий амортизаційний ефект.

Вплив технологій на комфорт та продуктивність мотоциклістів

Основна мета впровадження новітніх технологій безпеки – підвищення рівня комфорту та продуктивності мотоциклістів. Завдяки легкості та ергономічному дизайну нових шоломів, мотоциклісти можуть ще більше насолоджуватися поїздками і залишатися у комфорті навіть під час довгих тривалих поїздок.

Технології, такі як вентиляційні системи, забезпечують хорошу циркуляцію повітря та відведення тепла, що дозволяє зберігати прохолоду в спекотну погоду та запобігати запотіванню. Крім того, вбудовані системи комунікації дозволяють мотоциклістам спілкуватися між собою під час поїздки, що поліпшує безпеку та зручність у подорожах.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: