Skip to content

Безкоштовна перепустка за прибирання: скандал навколо Блакитного озера набирає обертів

Софія Танченко

Новини Дніпра: Скандал навколо Блакитного озера триває

Блакитне озеро у селищі Єлизаветівка поблизу Кам’янського приголомшує своєю прозорістю. Мальовниче озеро здається бездонним і ледь не кожного літа приймало сотні відпочиваючих на своєму узбережжі. Та тільки не цього разу. Мешканці селища та котеджного містечка наразі не мають змоги вільно відпочивати на озері. Підприємці, які ведуть тут бізнес, всю територію огородили високим парканом і пропускають людей тільки за гроші – 50 грн. Хоча ще в минулому році місцеві відпочивали тут безкоштовно і навіть могли розмістити намети, передає “Наше місто” з посиланням на 11 Канал.

Навколо озера “виросло” чимало баз відпочинку. Згодом їх власники вирішили, що земля їхня і вони будуть брати з людей гроші за вхід.

Згідно водогосподарського паспорту Блакитне озеро — це водойма. А за законодавством громадянам України забезпечується безперешкодний та безоплатний доступ до берегів водойм.

Схоже, що власників турбаз права громадян не турбують.

Обурені мешканці згуртувалися задля вирішення проблеми і почали звертатися у різні інстанції.

Журналістам вдалося поспілкуватися з власником однієї з турбаз.

“Є територія, яка належить не мені. Власники стоять переді мною, перед озером. Люди здали мені землю в оренду і я заплатив за те, щоб вони ходили туди, на берег. Я їм кажу: ви так туди ходить не будете. Бо вони не прибирають за собою”, – сказав Сергій Зінченко.

Власник турбази запропонував місцевим компроміс.

“Хай прийдуть до мене. Візьму грабельки, сапочку, поможуть прибрати. І я їм зроблю безкоштовні перепустки. І будуть собі ходити відпочивати. Бо я плачу людям гроші, щоб вони після них прибирали”.

Чи вдасться сторонам порозумітися — не відомо. Питання досі відкрите.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: