Skip to content

Зігріють людей взимку попри можливі блекаути: у Дніпрі модернізують систему опалення

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Міська влада системно модернізує систему опалення та залучає сучасне обладнання для автономного енергозабезпечення котелень. Все робиться  для того, аби люди змогли отримували тепло навіть в умовах блекаутів.

В Дніпрі заздалегідь готуються до майбутнього опалювального сезону. Фахівці КП Теплоенерго комплексно модернізують теплове господарство, проводять ремонти, оновлюють обладнання котелень, теплові мережі тощо.

Серед головних акцентів – забезпечити постачання тепла містянам навіть у разі блекаутів, спричинених ворожими обстрілами. Адже прийдешній сезон холодів може також виявитися надзвичайно складним для країни. Тож в Дніпрі за дорученням міського голови Бориса Філатова роблять все для того, аби попри можливі ворожі удари по українській енергетиці місто пройшло новий опалювальний сезон ще більш підготовленим.

Зокрема, вже забезпечені генераторами найбільші районні та квартальні котельні, які постачають тепло медичні та навчальні заклади, житлові будинки. Так, для однієї з важливих районних котелень на правому березі, що постачає тепло у лікарню, 5 навчальних закладів та 66 будинків, встановили сучасний генератор потужністю 1000 кВт.

– Це допоможе котельні навіть в екстреній ситуації працювати в штатному режимі, тож люди будуть з теплом, – підкреслює керівник КП Теплоенерго Андрій Клименко.

– Завдяки цій установці у разі тривалих відключень електроенергії (при достатньому тиску холодної води) буде працювати насосне обладнання котельні, – пояснює начальник теплової дільниці Геннадій Плахтій.

Фахівці зазначають: генератори призначені для роботи у разі тривалих відключень електроенергії,  запускати агрегат під час нетривалих відключень недоцільно. Адже потужний генератор споживає  понад 150 л палива за годину роботи..

Ще один успішний приклад  – для забезпечення безперебійної роботи однієї з найбільших котелень Дніпра міська влада придбала та встановила газопоршневу станцію (міні-електростанцію) INNIO Jenbacher.

– Ця унікальна установка потужністю 1,5 мВт у разі відключень електропостачання дозволить без зупинок працювати котельні, яка забезпечує теплом 137 будинків, 5 медичних  та 23 навчальних заклади одразу на трьох житломасивах, – зазначив керівник КП Теплоенерго Андрій Клименко.

Станція –  майже повністю автоматична, пояснює керівник теплової дільниці Сергій Агруч.  Вона достатньо проста в обслуговуванні, працює на природньому газі, до того ж – економічна. Кожен кіловат виробленої електроенергії коштує дешевше, ніж у разі використання генератора, що працює на дизпаливі.

У Дніпрі системно модернізують систему опалення

Крім того, в котельні в рамках підготовки до нового опалювального сезону відремонтували насоси, звели фундаменти для обладнання, замінили колектор, встановили нову арматуру, проклали нові кабелі живлення тощо.

Андрій Клименко, керівник КП Теплоенерго:

– Підготовка до нового опалювального сезону триває успішно. Працюємо в режимі 24/7. Враховуємо досвід блекаутів, які ми пережили, втім змогли вистояти. Фахівці КП Теплоенерго, люди з великим досвідом, довели, що вони – найкращі, і навіть у найскладніших ситуаціях не залишать без тепла мешканців міста.

У Дніпрі системно модернізують систему опалення

Автор М.Чернов. Фото Валерія Кравченко

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Поділитися: