Skip to content

Медовий Спас – 2023 за новим календарем: дата святкування  та головні традиції

Олена Завгородня

Влітку християни східного обряду відзначають декілька важливих церковних свят. Вже була Трійця, Петра та Павла, а у серпні відзначають три Спаси: Медовий, Яблучний та Горіховий. Як відзначати та якими будуть нові дати свят, повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на РБК-Україна.

Перший Спас святкують 14 серпня (1 серпня за новоюліанським календарем). Він називається Медовий чи Маковія. Від цього дня розпочинається так звана «Спасівка» – піст, який триває два тижні.

Назва свята Маковій походить від братів Маковеїв (Маккавеїв), які прийняли мученицьку смерть за віру. Тому 14-го серпня за церковним календарем святкується День семи мучеників Маковеїв.

Головні народні традиції свята пов’язані з медом і бджільництвом. В цей день соти можна нести до церкви для освячення, а мед з них вважається найбільш цілющим.

Окрім меду святять також букетики, до складу яких зазвичай входять макові голівки, пшениця, чорнобривці та багато інших сезонних квітів.

За звичаєм на Маковія печуть медові пряники, пригощають один одного свіжим медом. У випічку також додають мак.

До свята треба встигнути заготувати мед, зібрати букет, закупитися маком, напекти пирогів. Якщо ви плануєте віднести всю цю красу на освячення, дістаньте зі схову кошики і приготуйте гарне, бажано світле вбрання.

Дата святкування зміниться

Помісний Собор ПЦУ який проходив 27 липня ухвалив остаточне рішення про перехід на новоюліанський календар. Дати свят почнуть «зміщуватися» на 13 днів назад вже з нового церковного року, 1 вересня.

При цьому визначати дату Великодня будуть як і раніше. Це також стосується Вербної неділі, Вознесіння, Трійці та Великоднього посту.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: