Skip to content

Свято 3 серпня: день, коли не можна багато говорити та їсти яблука

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Свято 3 серпня

Православна церква 3 серпня вшановує преподобного Онуфрія Мовчазного, який був відомий обітницею мовчання і даром чудотворства. Про це повідомляє “Наше місто” з посиланням на УНІАН.

У це народне свято наші предки багато мовчали. Якщо виконували будь-яку роботу по господарству, на городі або в домі, то намагалися не проговорити ні слова. Також мовчали під час лікування, ворожіння, стрижки. Робили так для того, щоб біси не проникли в рот під час роботи і не наслали хвороб, а також щоб задобрити святого Онуфрія.

З цього дня українці починали збирати яблука і готуватися до Яблучного Спаса (19 серпня). До Спаса яблука не їли, а тільки переробляли на компоти і варення.

Що не можна робити 3 серпня

  • У народне свято 3 серпня не можна розмовляти під час роботи на городі або в полі, ремонту, прибирання, будівництва, інакше робота не буде виходити. Також не варто розмовляти під час замішування тіста.
  • В цілому в цей день не варто базікати не по справі, розпускати плітки, обманювати когось. Також не можна починати конфлікти і влаштовувати розбірки з близькими, інакше відносини зіпсуються надовго.
  • Не варто їсти сирі яблука в цей день, інакше будуть проблеми з травленням.
  • У цей день в домі має бути порядок – не розкидайте речі і не залишайте сміття де попало.

Категорія: Афіша, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: