Skip to content

Мобілізація в Україні: кому з серпня скасували відстрочки

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Мобілізація в серпні 2023

В Україні триває загальна мобілізація. Їй підлягають всі військовозобов’язані, незалежно від наявності чи відсутності бойового досвіду. З 31 липня вступили в силу  деякі положення, які регулюють проходження військової служби строковикам. Про це повідомляє “Наше місто” з посиланням на Апостроф.

Відповідно до закону України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію”, на сьогодні мобілізації підлягають чоловіки:

  • придатні та обмежено придатні у віці від 27 до 60 років, якщо вони мають, чи не мають військового досвіду;
  • придатні та обмежено придатні від 18 до 27 років, якщо вони вже проходили строкову службу й проходять військову службу в запасі або резерві;
  • призовники у віці від 18 до 27 років, які не проходили строкову службу, можуть тільки добровільно підписати контракт із ЗСУ – мобілізувати примусово їх ніхто не може;
  • зняті та виключені з військового обліку чоловіки, якщо ВЛК визнає їх придатними або обмежено придатними за станом здоров’я і якщо вони не здійснили тяжкий злочин, при якому мобілізація заборонена.

З 31 липня 2023 року набули чинності деякі положення закону 3161-IX, яким вносяться зміни до порядку проходженням військової служби строковиками. За новими змінами, військові строкової служби, якщо з 24 лютого 2022 року закінчився строк їх служби, підлягають мобілізації під час воєнного стану на загальних основах. Вони можуть мобілізуватися тільки добровільно – тоді отримують ті самі умови служби, що і військові, мобілізовані з 24 лютого 2022 року.

Читайте також: Навчальний рік 2023-2024 у Дніпрі: в який час буде проводитись дистанційка.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: