Skip to content

Метрополітен Дніпра під час війни є й повноцінним укриттям: 9,5 тисяч осіб щоденно відвідують метро

Олена Завгородня

Один день роботи дніпровського метро очима машиніста Максима Босіка. Він з дитинства мріяв водити потяги. А зараз окрім здійснення перевезень, виконує й іншу важливу місію – озвучує зупинки метро. Про це повідомляє «Наше Місто» з посиланням на міську владу.

Новини Дніпра: робота Метрополітену - Наше Місто

«Я озвучую «Обережно, двері зачиняються. Наступна зупинка станція «Проспект Свободи», а також подібну інформацію, яка є корисною для пасажирів. Та все ж основна моя робота – перевозити пасажирів. За кермо я сів лише три роки тому, а до цього працював слюсарем у метрополітені. Моя робоча зміна починається з інструктажу. Далі проходжу медичний огляд. І вже після цього сідаю за кермо», – каже машиніст КП «Дніпровський метрополітен» ДМР Максим Босік. 

Дніпровський метрополітен під час воєнного стану – найбільш безпечний вид громадського транспорту. Ним щоденно користується понад 9,5 тисяч пасажирів. А з початком повномасштабної війни метро ще й стало укриттям. Під час повітряних тривог спуститися на станції можна без оплати проїзду. Вони забезпечені мобільним зв’язком та інтернетом. 

Також на кінцевих станціях – «Вокзальна» та «Покровська» – для більш комфортного розміщення населення у нічний час вагони метрополітену залишають відчиненими. Дніпро – єдине місто в Україні, де практикують такий досвід.

«Під час повітряної тривоги метрополітен надає можливість громадянам скористуватись санітарними вузлами. Також на станціях є запаси очищеної води та аптечки. У нічний час метрополітен надає безперешкодний доступ для громадян навіть за відсутності повітряної тривоги, аби містяни мали можливість заночувати у безпечному місці. Максимальна кількість людей, яку може вмістити кожна станція, – до 1000 осіб. Також на трьох станціях – «Вокзальна», «Метробудівників» та «Проспект Свободи» – розташовані мобільні лави-ліжка. Вони трансформуються ще й в лави для сну. Одне таке ліжко витримує до 500 кг ваги. Ці лави нам передали з Австрії та Литви», – коментує начальник відділу з питань мобілізаційної роботи, цивільного захисту та техногенної безпеки КП «Дніпровський метрополітен» ДМР Володимир Рибалка.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Транспорт в Дніпрі

Позначки: 

Поділитися: