Skip to content

Свято 2 серпня: день, коли не можна купатися у водоймах

Олена Завгородня

Православна церква 2 серпня вшановує пам’ять преподобного Іллі, найвідомішого християнського пророка. День Іллі українці поважали і мали багато традицій. Ілля Пророк вважався повелителем дощів і блискавок, як язичницький Перун, повідомляє «Наше Місто».

За давніми українськими звичаями, в Ільїн день починаються «горобинові ночі». Так називали грозові ночі з блискавками. Вважалося, що грози наганяє на землю нечиста сила. Традиційно в це народне свято йде дощ, а часто і з грозою. Якщо гриміло, то наші предки не підпускали до себе кішок і собак – побоювалися, що в тварин в цей день може вселитися зла сила, яка і напускає негоду.

У народне свято 2 серпня дощ вважається благодатним і зцілюючим. Якщо день видався дощовим, то наші предки виходили на вулицю і спеціально промокали під дощем, або як мінімум вмивалися дощовою водою. Вірили, що це зцілить будь-які хвороби.

У свято 2 серпня українці переставали купатися в річках і водоймах. Після цієї дати вода вважалася занадто холодною і небезпечною для купання.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: