Skip to content

«Подивіться, хто загинув у ДТП»: шахраї в Україні запустили нову схему обману

Ксенія Куземко

Останнім часом у соціальних мережах стало активно поширюватися нова шахрайська схема. Недавно, українці масово стали жертвами зламу своїх акаунтів через розсилку невідомих повідомлень в особистих чатах. Як не стати жертвою аферистів – розповість кореспондент «Наше місто».

Як працює схема

В цій схемі зловмисники використовують фейкові повідомлення, щоб привернути увагу користувачів. В попередніх випадках, такі повідомлення містили певний текст та запрошення переглянути відео.

Однак, кілька днів тому з’явилася нова хвиля схожих повідомлень. У ній шахраї змінили текст на більш емоційний, з метою привернути ще більше уваги. У цих повідомленнях можна побачити наступний текст: “подивіться, хто загинув у ДТП, я думаю, ви його знаєте, так шкода…“.

Після такого тексту додається посилання нібито на відео. Проте, як тільки користувач переходить за цим посиланням, його обліковий запис стає жертвою зловмисників. Злочинці отримують доступ до особистих даних та керування сторінкою, а власник облікового запису втрачає контроль над своєю сторінкою.

Для захисту від цієї шахрайської схеми користувачам варто бути дуже обережними щодо фейкових повідомлень, особливо тих, що містять підозрілі посилання. Рекомендується не переходити за сумнівними посиланнями та ніколи не вводити свої особисті дані на ненадійних сторінках.  

Щоб уберегтися від шахрайської схеми, слід дотримуватися декількох важливих кроків:

Створюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису. Не використовуйте один і той же пароль для різних сервісів.

  • Налаштуйте двофакторну автентифікацію, де це можливо. Ця функція забезпечує додатковий рівень захисту, оскільки для входу до облікового запису потрібно ввести додатковий код підтвердження, який надходить на ваш смартфон або електронну пошту.
  • Не переходьте за сумнівними посиланнями, особливо якщо вони приходять від незнайомих або підозрілих джерел.
  • Тримайте в секреті свої логіни та паролі і не діліться ними з неповідомими особами.
  • Не вводьте свої логіни та паролі на ненадійних та підозрілих сайтах. Перед введенням важливих даних перевіряйте, що ви належним чином знаходитесь на потрібному ресурсі, а не на фішинговому сайті.
  • Якщо ви випадково перейшли за сумнівним посиланням, яке може бути пов’язане з шахрайською діяльністю, якомога швидше змініть паролі від своїх акаунтів.
  • Якщо ви помітили підозрілий текст або посилання в обліковому записі вашого друга, повідомте йому про це, використовуючи інший спосіб зв’язку, наприклад, зателефонуйте йому.

Дотримуючись цих порад, ви зможете підвищити рівень безпеки своїх облікових записів в соціальних мережах і уникнути потенційних шахрайських схем.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: ,

Поділитися: