Skip to content

Дніпро у лідерах: на програму співфінансування будинків ОСББ/ЖБК з міського бюджету виділяють більше ніж 50 млн грн

Дніпро продовжує активно ремонтувати будинки ОСББ та ЖБК за програмою співфінансування. Розроблена ця програма за ініціативи міського голови Бориса Філатова. На сьогодні  вже виконали 169 заявок дніпрян, а це ремонти електромереж, сантехніки, покрівлі і ліфтів та їх обладнання. Один із таких будинків, де роботи вже виконані – це ОСББ «Амур». Там замінили труби опалення, повідомляє сайт «Наше місто».

«У цьому будинку труби опалення були в аварійному стані, тож ми допомогли голові ОСББ зібрати всі документи та вчергове податись на програму. Роботи виконані швидко та якісно, мешканці всім задоволені», – зазначив директор департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Святослав Ткаченко, який 19 липня є черговим по місту.

Програма співфінансування успішно реалізується у місті вже шостий рік поспіль. Мешканці можуть за 25% від вартості відремонтувати свій будинок. 75% коштів надає місто. Щодо ліфтів, то їх можуть капітально відремонтувати за 10% від суми.

Дніпро – чи не єдине місто в Україні, де на програму співфінансування будинків ОСББ/ЖБК з міського бюджету виділяють більше ніж 50 млн грн.

Цьогоріч ці кошти будуть розподілені на 533 заявки від дніпрян, які подали документи на програму у 2023 році. На сьогодні ремонти паралельно тривають у 173 будинках.

Також сьогодні Святослав Ткаченко відвідав укриття в будинку ОСББ «Гоголя 14-А». Там  триває його оновлення. Має бути доступним та повністю оснащеним. Бо це основні вимоги, які ставить мер  Дніпра Борис Філатов.

Фахівці  департаменту з питань самоорганізації населення ДМР разом із представниками ДСНС продовжують перевіряти підвальні та цокольні приміщення у будинках ОСББ та ЖБК.

Кожне з цих приміщень має відповідати наступним критеріям:

– вхід 2 м висотою;

– від 50 м кв обовʼязково -2 входи;

– висота приміщення від 1,8 м;

– відсутність комунікацій на шляху евакуації;

– відсутність транзитних труб;

– якщо є труби водопостачання, вони мають перекриватися з самого приміщення.

«По факту обстежень 80% підвальних та цокольних приміщень не підходять для  укриття. Фактично, більшість тих, що підходять -це радянські вмонтовані сховища. Їх можна визначити за вентиляційними «грибками» на вулиці. Наразі ми відновлюємо 10 укриттів в будинках ОСББ. Продовжуємо перевіряти інші та визначати, які з них ще можна відремонтувати», – зазначив Святослав Ткаченко.

Категорія: ЖКГ

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: