Skip to content

У Дніпропетровській області масово перевіряють ринки: що трапилося

Олена Завгородня

В Дніпропетровській області проводиться перевірка ринків та місць стихійної торгівлі на предмет незаконного продажу продуктів харчування, зокрема риби. Вже обстежено 110 ринків. Що виявила комісія, повідомляє сайт «Наше Місто» з посиланням на ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

 Масовий мор риби почався на Дніпропетровщині внаслідок терористичного знищення росіянами Каховської ГЕС. Десятки тисяч риб залишилися на обмілілих водоймах. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини! Одну з найбільших загроз може становити ботулізм – гостре інфекційне захворювання.

З метою недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь серед споживачів міст Павлограда і Тернівки створено робочі групи. Вже проведено моніторинг 7 ринків цих міст, а також 15 стихійних місць торгівлі. За результатами проведеної роботи фактів продажу заборонених продуктів харчування на ринках м. Павлоград не виявлено.

У місті Тернівка на ринку «Центральний» встановлена реалізація риби в’яленої без відповідних супровідних документів, а саме: лящ – 2,265 кг, синець – 0,475 кг, щука – 1,435 кг. Продукція вилучена з реалізації, про що складений акт про недопущення до реалізації вказаної продукції.

У Кривому Розі, по вул. Соборності, 96, виявлено в реалізації 7 кг риби свіжої невідомого походження. Товар вилучено та складено протокол щодо притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до ч.1 ст. 160 КУпАП.

Новини Дніпра: триває перевірка ринків - Наше Місто

Нагадуємо, відповідно до розпоряджень начальника обласної військової адміністрації, на території Дніпропетровської області тимчасово заборонена реалізація риби та морепродуктів, отриманих з Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, до стабілізації епідеміологічної ситуації!

 Крім того, заборонено промисловий, спортивний, любительський, підводний вилов риби та інших живих біоресурсів на водних об’єктах Дніпропетровської області.

 Мертву рибу не можна збирати для подальшого зберігання, готувати чи споживати. Жоден спосіб приготування не зробить її безпечною для вас: таку рибу не можна сушити, в’ялити, смажити чи варити.

 Уникайте купівлі риби та інших продуктів харчування у місцях стихійної торгівлі!

Категорія: Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: