Skip to content

Тарифи, пенсії та ціни на пальне: що зміниться в Україні з 1 липня

Олена Завгородня

Липень принесе українцям низку змін у різних сферах. Сайт «Наше Місто» пропонує ознайомитись з головними нововведеннями.

Субсидії

З липня розмір житлових субсидій суттєво зменшиться, адже опалювальний сезон завершено. А декого взагалі можуть позбавити допомоги. Причини:

  • Понаднормова житлова площа,
  • Здійснена велика покупка,
  • Борги за комуналку (понад три місяці),
  • Більше одного житла або автівки у власності,
  • Якщо на рахунку особи понад 100 000 гривень або є облігації на цю суму,
  • Коли у родині є повнолітні учасники, які не працюють,
  • Є громадяни, які не повернули надміру перераховану субсидію,
  • Члени родини чи домогосподарства є боржниками за аліментами.

Пенсії

У липні на песіонерів чекає індексація. Виплати підвищать колишнім чиновникам, науковцям, працівникам органів місцевого самоврядування та усім тим, хто вийшов на пенсію за спеціальним законом. Виплати збільшать на 19,7%, а вже сума залежатиме безпосередньо від пенсії.

Тарифи

З липня українці платитимуть більше за світло. Вартість електроенергії тепер для усіх тепер однакова – 2,64 гривні. Також зросла вартість розподілу електроенергії, на 25 – 50%.

Тарифи на газ не змінюватимуть до 1 травня 2024 року. Оскільки більшість українців є користувачами постачальника «Нафтогаз» – вони сплачуватимуть 7,96 гривні за кубометр. У інших компаній вартість відрізняється.

Пальне

З 1 липня 2023 року скасовується ставка ПДВ 7% на пальне, нафту і сирі нафтопродукти та повертаються стандартні ставки акцизу на ці товари.

«Якщо казати про повернення лише ПДВ 20%, то через зростання частки акцизу в ціні, вартість бензину і дизельного палива на АЗС може зрости на 2–3 гривні, а автогазу десь на 1 гривню. Якщо казати про повернення акцизного податку на довоєнний рівень, то це зростання може бути більш суттєвим, йдеться про щонайменше 10 гривень для бензину та дизпалива і приблизно 2–3 гривні для автогазу», – сказав енергетик Геннадій Рябцев.

Навчання

З 1 липня почалася вступна кампанія. Абітурієнти мають зареєструвати свої електронні кабінети та завантажити туди необхідні документи. Прийом заяв і документів почнеться 19 липня, а закінчиться 31 липня о 18:00.

Категорія: Важливо, ЖКГ, Новини Дніпра, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: