Skip to content

Від легенди промисловості до хлібозаводу: які таємниці приховує суконна фабрика у Дніпрі

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Суконна фабрика історія

Недалеко від залізничного вокзалу у Дніпрі розташована історична будівля суконної фабрики. Про історію цього місця розкажуть журналісти сайту “Наше місто“.

Початок 90-х років XVIII століття став періодом, коли було здійснено закладання та зведення фабрики під керівництвом генерал-фельдмаршала, князя Потьомкіна.

На той момент Катеринославська сукняна і шовково-панчішна мануфактура була визнана найбільшою свого часу, з чисельністю персоналу, що складала дві з половиною тисячі робітників.

У ті роки Катеринослав закінчувався на перехресті вулиці Садової (нині Андрія Фабра). Тому фабрика була на відшибі. Кріпосних потрібно було десь розміщувати і в районі нинішньої Старомостової площі виникло фабричне містечко, яке складалося з бараків та мазанок.

В 1837 році фабрику закрили через те, що вона стала збитковою і не могла конкурувати з приватними підприємствами. Після закриття фабрики її спорудження тривалий час були покинуті і лише частина їх використовувалася під склади.

У 1880 році покинуті будівлі колишньої сукняної фабрики пристосували для розміщення управління Катеринославської залізниці та харчових складів.

Колишнє фабричне селище, яке колись було на околиці міста, опинилося на його центральній магістралі. З 1926 по 2000 р. на фабричній території розташовувався хлібозавод.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: