Skip to content

Дніпро знайде спосіб інвестувати в масове виробництво FPV-дронів, – Борис Філатов

Валерія Доброта

Мерія Дніпра виступила одним з партнерів «Лютих пташок, Демо День» — заходу, що в різних містах організовують координатори системи навчання і забезпечення операторів БПЛА «Victory Drones» і Благодійний Фонд «Dignitas». Мер Борис Філатов наголосив, що  місто готове знайти механізм, аби вкладати кошти в масове виробництво дронів, повідомляє сайт «Наше місто» з посиланням на прес-службу міськради.

«Ми розуміємо, що розробка FPV-дронів — це війна майбутнього. Зараз держава працює в цьому напрямку. Та є бюджети і у регіонального місцевого самоврядування, у територіальних громад. Тому ми всі повинні обʼєднати зусилля в цьому напрямку. Міськрада хоче обʼявити гранти або конкурс, вибрати найбільш компетентного виробника і вкладати в це кошти територіальної громади», — сказав  Філатов. Від всіх містян під час заходу він також передав одному з батальйонів ТРО чотири ударні дрони.

Під час демо-дня «Лютих пташок» з усіма розробками також могли ознайомитися самі військові. Сюди запросили також операторів БПЛА (БПАК) та дронрейсерів, представників льотних шкіл, інструкторів-практиків та волонтерські організації.

Загалом захід зібрав понад два десятки команд виробників і майже 300 гостей події.

Пан Дмитро представляє компанію Alientech, яка виробляє спеціальні антени-підсилювачі для керування дронами. Вони дозволяють збільшити стабільність звʼязку та дальність польоту. «На цій виставці ми презентуємо нове рішення — більш потужну антену, яка має всередині два підсилювачі. При більш потужній РЕБ дозволяє працювати і не втрачати дрони», – каже пан Дмитро. Він додає, що  такі станції вже працюють на фронті і мають позитивні відгуки від бійців.

Ще одну технічну ідею, що вже проходила випробування в боях, демонструє і розробник з Дніпра Сергій. Йдеться про безпілотні літаки, які можна швидко модифікувати — додати або прибрати елементи, таким чином зробивши прилад ударним або розвідувальним.

«Ми адаптуємо цю платформу під замовника. Тобто він може комплектуватися як якимись набоями, так і електронним обладнанням. Ми можемо адаптувати їх під майже будь-які потреби замовника. Є непогані характеристики по цих літаках», — розповідає Сергій, зауважуючи, що такі дрони також випробовувалися в боях.

Категорія: Війна, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: