Skip to content

Українці можуть платити за комуналку вдвічі менше: кого стосується

Олена Завгородня

В Україні одна з категорій населення може отримати знижку у розмірі 50% на комунальні послуги. Хто має право на пільгу, інформує сайт «Наше Місто» з посиланням на Пенсійний фонд.

Згідно з повідомленням ПФУ, багатодітні сім’ї мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг. Родинам, які виховують трьох і більше дітей, надається 50-відсоткова знижка: 

  • на оплату житла в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);
  • на користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та на вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб (в межах норм та соціальних нормативів, визначених Кабінетом Міністрів України);
  • на вартість палива (у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення).

Пільги надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього. Призначається пільга на 12 місяців з місяця, коли таке право виникає.

Зазначена пільга може бути надана за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї за попередні шість місяців, виходячи з розрахунку на одного члена сім’ї, не перевищує розміру доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги (у 2023 році це 3760 грн).

Категорія: ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: