Skip to content

Як орендувати комунальну та державну нерухомість на Дніпропетровщині: особливості та переваги онлайн-аукціонів 

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Як орендувати комунальну та державну нерухомість на Дніпропетровщині

Шукаєте приміщення для власної справи або ж місце для релокації бізнесу на Дніпропетровщині? Через електронні торги держава й органи місцевого самоврядування надають підприємцям в оренду своє майно. У чому переваги і як взяти участь – розказуємо в матеріалі.

Знайти нерухомість за оголошенням не так просто, та й орендодавці не завжди сумлінні. Альтернатива – державні онлайн-аукціони. Фонд держмайна України є найбільшим орендодавцем за загальною площею нерухомості, яка здається. Вона складає 7,8 млн кв. м. Серед доступної нерухомості: офіси, склади, промислові споруди тощо. У середньому Фонд проводить 27 орендних аукціонів на тиждень. Всі вони відбуваються у системі Прозорро.Продажі.

Державна електронна торгова система Прозорро.Продажі — це своєрідна вітрина, де держава та органи місцевої влади виставляють свої об’єкти, а бізнес може вибрати щось відповідно до потреб. Розглянемо детальніше, які переваги такої оренди.

  • Фіксована вартість.

Підприємець отримує “страховку” від неприємних сюрпризів у вигляді раптового підвищення ціни. 

  • Великий вибір об’єктів, яких немає на інших ресурсах. 

Система дає можливість обрати унікальну нерухомість, яку може виставити тільки держава або громада. Наприклад, офісна будівля у центрі Дніпра чи зала у будинку культури в області.

  • Ринкова ціна.

Ціна на об’єкт визначається шляхом конкуренції учасників під час аукціону.

  • Прозорість та доступність.

Система забезпечує рівний доступ до участі в аукціоні, кожного учасника. Перемагає той, хто запропонує найвищу ціну.

Владислав Уривський, проєктний менеджер Прозорро.Продажі, також зазначає, що оренда через державні е-аукціони — це можливість не лише ефективно управляти майном, а й залучати кошти під час війни до бюджетів громад. 


“Від початку повномасштабного вторгнення органи місцевого самоврядування Дніпропетровської області успішно провели 540 е-аукціонів з оренди комунального майна в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі. Ці торги принесли сумарно доходу громадам у цьому регіоні майже 2,9  мільйона гривень. Додаткові гроші до місцевих бюджетів можуть принести також майже три десятки оголошених торгів з оренди комунального майна, в яких може взяти участь бізнес і в результаті чесно та прозоро отримати нові площі та укласти угоди”, — пояснює Владислав Уривський.

Зокрема, Регіональним відділенням Фонду держмайна по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях з початку 2023 року проведено 47 переможних орендних аукціонів і залучено в державний бюджет  29,6 млн грн. 

«За 5 місяців ми вже виконали річний план на 53,8%. Найбільш вдалим з початку року став аукціон по оренді гаража площею 157,2 м² у місті Дніпро. Стартова ціна зросла у 2,5 раза до 21,5 тис. грн», — зазначає оцільниця РВ ФДМУ по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях Ганна Камлик.

Щоб знайти приміщення державної або комунальної власності для оренди у Дніпрі чи області, необхідно:

  • зайти на сайт Прозорро.Продажі до розділу “Аукціони”, обрати напрям роботи – “Оренда державного та комунального майна” – і отримати список доступних приміщень; 
  • обрати об’єкт потенційної оренди;
  • зареєструватися і подати заявку на участь; 
  • зробити переможну ставку.

За новинами та пропозиціями ринку зручно стежити на телеграм-каналі ФДМУ та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.

*Цю статтю створено за підтримки американського народу для проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA), який фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди Агентства США, проєкту “Діяльність у рамках реформи державних підприємств України” (SOERA) або уряду.

Категорія: Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: