Skip to content

Важлива заява НБУ щодо «старих» доларів: що треба знати дніпрянам

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Обмін «старих» доларів

Українські громадяни мають можливість обмінювати банкноти іноземних валют незалежно від їх дати та стану зношеності. Проте, для кожного з випадків існують певні умови, які треба враховувати, пише “Наше місто” з посиланням на НБУ.

Якщо банкнота має ознаки значного зношення або пошкодження

Якщо банкнота має помітні ознаки зношення або пошкодження, клієнту можуть запропонувати здійснити операцію інкасо. Це означає, що банкнота буде прийнята для подальшої передачі до країни походження валюти, де її обміняють на придатну до обігу.

Операцію інкасо можуть здійснювати уповноважені установи, які мають договір з іноземним банком-кореспондентом. Ступінь зношеності банкнот іноземної валюти встановлюється центральними банками відповідних країн. Наприклад, для долара США цим займається Федеральна Резервна Система США.

Після прийняття на інкасо, банкноти відправляються до іноземного банку-кореспондента для обміну на придатні до обігу.

Строки виплати клієнтам відшкодування за зношені банкноти іноземних держав (відшкодування безпосередньо після приймання банкнот від клієнта або після отримання відшкодування від іноземного банку-кореспондента) встановлюються банками самостійно.

Обмін валюти, що не має ознак зношення (незалежно від року випуску)

Банкам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, з якою здійснюються валютно-обмінні операції.

Таким чином, банки повинні приймати банкноти іноземної валюти, які відповідають затвердженим дизайнам і мають всі необхідні елементи захисту, які вказані на офіційних веб-сторінках центральних або національних банків інших країн. Однак, якщо банкноти мають помітні ознаки зношення або пошкодження, банки можуть відмовитися від їх прийняття.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: