Skip to content

В липні українцям надійдуть нові рахунки за світло: як платити менше

Аліна Рудич

Новини Дніпра: В Україні нові тарифи на світло

Уже в липні українцям надійдуть платіжки за електроенергію за новим тарифом. Ціна залишилася нижчою за ринкову, але без економії середньостатистична сім’я повинна буде платити за світло на 200-300 грн більше. Зайвих витрат можна уникнути за допомогою двозонного та тризонного тарифів. Про це повідомляє “Наше місто” з посиланням на Obozrevatel.

Перехід на такі тарифи потребує встановлення спеціальних лічильників.

Двотарифний лічильник працює за принципом “день-ніч”, тобто електроенергія вдень дорожча, а вночі дешевша. А тритарифний дає змогу платити менше не в пікові години споживання, але більше – в пікові.

Двозонний тариф:

  • з 7:00 до 23:00 години – 2,64 грн/кВт*год (повний тариф);
  • з 23:00 до 7:00 години – 1,32 грн/кВт*год (50% від стандартного тарифу).

Двозонний лічильник можна купити самостійно або у свого оператора електроенергії під час замовлення послуги із заміни лічильника. Ціна залежить від моделі, у 2023 році в середньому це 3000-4000 грн.

Перед самостійною купівлею приладу в будь-якому разі потрібно звернутися до компанії, якій ви платите за світло, – там скажуть, які моделі підходять. Також саме постачальник займатиметься встановленням пристрою, його реєстрацією та укладанням “двотарифного” договору зі споживачем.

Категорія: ЖКГ, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: