Skip to content

Медовий, Яблучний і Горіховий Спас: дати святкування в 2023 році

Ксенія Куземко

Щорічно у серпні увесь православний світ відзначає три Спаси — Медовий, Яблучний і Горіховий. Це стародавні свята, присвячені збору врожаю, в яких тісно переплелися християнські та народні традиції. Коли в 2023 році Медовий, Яблучний і Горіховий Спас – читайте в матеріалі «Наше місто».

Зазначимо, що цьогоріч дати свят будуть ще «старими», адже новий церковний рік розпочинається з 1 вересня.

Медовий спас 2023 – 14 серпня

Медовий, Яблучний і Горіховий Спас: дати святкування в 2023 році

Відкриває низку серпневих Спасів Медовий Спас 14 серпня. У народі його також називають Маковія і мокрий Спас.

З цього часу пасічники починають збирати мед. Також на Медовий Спас освячували цілющі трави і мак, щоб здоров’я і майно процвітали.

На Медовий Спас починається Успенський піст — один із чотирьох багатоденних постів, установлених православною церквою. Тому в це свято пригощалися медовиками та пряниками з пісного тіста.

Яблучний Спас 2023 — 19 серпня

Медовий, Яблучний і Горіховий Спас: дати святкування в 2023 році

У цей час у садах достигають яблука та інші фрукти. Розпочинається збір урожаю та заготовля його на зиму. За народними повір’ями, їсти фрукти до освячення в церкві не можна було, тому вранці на Яблучний Спас люди приносили до церкви для освячення кошики з яблуками та іншими фруктами, ягодами і злаками.

Горіховий Спас 2023 — 29 серпня

Останній Спас у серпні має багато назв – Горіховий, Хлібний, Холодний.

У цю дату прийнято збирати горіхи, починали посів озимих, пекли хліб і готувалися до осені. Можна в цю дату навіть приготувати випічку з горіхами і освятити її в церкві, а потім пригостити бажаючих, бажаючи їм миру і благополуччя.

Категорія: Афіша, Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: