Skip to content

Прокляття старого козака: які таємниці зберігає найдовша вулиця Дніпра

Ксенія Куземко

Багато вулиць Дніпра ведуть свою історію ще з часів, коли навіть міста Катеринослава не існувало. За стільки років їхнє походження встигло обрости легендами та міфами, а самі вулиці – стали своєрідними рекордсменами. Кореспондент «Наше місто» розповість,  які таємниці приховує найдовша вулиця у Дніпрі.

Найдовша у Дніпрі вулиця вважається Передова. Вона розташована на лівому березі річки Дніпро в АНД-районі. Вона з’явилася 60-70 гг. минулого сторіччя. Вулиця включає понад 800 домоволодінь, має досить вузький проїзд.

Які таємниці зберігає вул. Передова

Має вулиця і свою легенду. Наприклад, місцеві жителі розповідають, що на території нинішньої Передової 200 років тому жили козаки. З розширенням кордонів Катеринослава, влада міста вирішила, що села мають увійти до складу губернії. Проте місцеві жителі, тобто козаки, всіляко чинили опір нововведенню.

Тоді влада вирішила, що змусить силою козаків підкорятися законам і заблокувала до села Березанівка під’їзди з обох боків. Таким чином, місцеві жителі не могли залишити межі свого населеного пункту, а до них не могли потрапити ні їхні родичі, ні торговці провіантом. У цей час один із старих козаків їхав у гості до свого брата і коли не зміг потрапити до села, то вступив у бій із солдатами.

Але сили були не рівні, старий отримав безліч ударів палицями і в серцях прокляв і солдат, і владу, побажавши, щоб ваше місто заливало стільки разів, скільки разів ви палицею мене відходили.

Місцева легенда свідчить, що потім солдати, що били старого козака, розлучилися з життям, причому найбезглуздішими способами. А саме місто Катеринослав почало страждати від зливових потопів, коли річки виходили з берегів, затоплюючи будинки. Але це лише розповіді місцевих мешканців та перевірити їх можливості немає. Про територію збереглося дуже мало відомостей.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: