Skip to content

У Дніпрі створять Парк мемів: до експозиції увійдуть знесені пам’ятники

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Парк мемів у Дніпрі. Доля повалених «ідолів» нарешті вирішена. Пам’ятники Леніну, Горькому та іншим діячам імперського та радянського періоду знайдуть новий прихисток на задньому дворі Художнього музею Дніпра. Відбудеться це в межах втілення проєкту «Парк мемів». Що це за нова локація для відпочинку та коли чекати її відкриття? Далі у сюжеті  ДніпроTV, пише «Наше Місто».

Не обміняють на дрова, а натомість створять нову пізнавально-розважальну локацію. Дніпро виграв грант від УКФ на втілення проєкту «Парк мемів». В його межах знесені пам’ятники розмістять на задньому дворі Дніпровського художнього музею.

«Моя була перша ідея, концепція, щоб якщо вже так вирішили, то звести їх сюди в одне місце і між ними якийсь налагодити діалог за допомогою QR-кодів і діджитал прийомів. Вони будуть цікавими, тобто у них будуть з’являтися різні речі. Там, у Петровського якийсь чемодан в руках чи головний убор, руку Чкалова використаємо для гойдалки дитячої», – каже Сергій Бурбело – представник Школи сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. Вадима Сідура.

Наразі до експозиції планують включити скульптури Чкалова, Горького, Пушкіна, Петровського та Ломоносова.

«Це і культурні якісь діячі, і політичні. І всі вони є прикладом того, як проходила колонізація України і з боку радянського союзу і з боку імперців. Наприклад такі люди, як Ломоносов. Чи Пушкін. От ви багато чули, аби Пушкін щось хороше про Україну казав? Але вони були прикладами того, як проводилась ось ця політика колонізації з боку російської імперії до України зокрема», розповів Сергій Несмачний – заступник директора Дніпровського художнього музею з наукової роботи.

В майбутньому до проєкту можуть включити й пам’ятник Леніну, якщо його зможуть зібрати після «розчленування». Наразі триває переговорний процес. Завершитись він має за пару тижнів.

«Це цікавий доволі проект. І ми дуже пишаємося тим, що нам саме у воєнний час вдалося отримати такий грант. Вважаємо, що Художній музей це зможе вдало реалізувати. І це буде така історична подія і багато наших жителів і їхніх дітей будуть задоволені локацією, яку ми створимо», -повідомила директорка департаменту гуманітарної політики ДМР КсеніяСушко.

Наразі триває переговорний процес. Завершитись він має за пару тижнів. 30% вартості проєкту сплатить УКФ, інші 70 за міський кошт. За планом, локація буде готова приймати гостей вже наприкінці цього року.

Категорія: Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: