Skip to content

Перевірка тимчасових укриттів у Дніпрі: що показала інспекція ДЮЦ «Штурм»

Валерія Доброта

В рамках чергування по місту директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла проінспектувала виконання доручення міського голови щодо облаштування тимчасових укриттів у місті Дніпрі. Вона відвідала КПНЗ “Дитячо-юнацький центр “Штурм” по вул. Гетьмана Петра Дорошенка, 9. Всього у закладах позашкільної освіти функціонують 8 найпростіших укриттів, які дообладнуються та поступово відкриваються для користування, повідомляє сайт «Наше місто».

Найпростіше укриття — це цокольне або підвальне приміщення, в якому можливе тимчасове перебування людей та дітей, що обладнане з міркувань питань безпеки та уберігає від дій, що можуть нашкодити здоров’ю людей у зв’язку з військовим станом.

«Сьогодні проінспектували тимчасове укриття на базі Комунального позашкільного навчального закладу “Дитячо-юнацький центр “Штурм” Дніпровської міської ради. В закладі проведено капітальний ремонт тимчасового укриття для організації безпеки вихованців під час освітянської діяльності в центрі «Штурм». Є альтернативне освітлення, теплові панелі, генератор, старлінк, гаряча вода, обладнанні вбиральні, екран з проєктором. Укриття розраховане на 165 осіб», – розповіла чергова.

Тимчасове укриття в “Дитячо-юнацькому центрі “Штурм” – це облаштований коворкінг-простір. Вихованці закладу мають змогу продовжувати заняття разом із викладачем за умови оголошення повітряної тривоги. Під час тривоги діти разом із вихователем спускаються до укриття, а станом на сьогодні воно облаштоване для проведення безпечних занять гуртків позашкілля. Коворкінг складається з двох блоків. Перший блок введено в експлуатацію, другий блок потребує поглиблення, ремонтних робіт та системи вентиляції на загальну площу. В укритті три виходи – два з вулиці, один з приміщення. Загальна площа 216 м2 , місткість 165 осіб.

У “Штурмі” одну зі стін укриття прикрашає Берегиня. Цей образ є прадавнім українським символом життя. Цим ми хочемо підкреслити, що наш дух не зламати.

«У кожному нашому закладі у Днірі, є безпечне місце куди проводять наших діточок під час повітряних тривог. Безпосередньо тут є тимчасове укриття, яке було зроблено за рахунок міського бюджету та підтримки наших батьків.

В нас укриття дійсно дуже підготовлене, ми виконали всі вимоги від ДСНС. У нас є місце відпочинку, є доступ до запасу питної води. Тобто ми підготувались так щоб діти змогли тут знаходитись достатньо довго.

Під час тривоги діти не бояться перебувати в укритті, і це заслуга це наших педагогів, наших культорганізаторів та психологів. Під час повітряної тривоги діти сюди спускаються і розуміють, що тут буде весело, цікаво і вони можуть подивитися якісь фільм», – розповів заступник директора Комунального позашкільного навчального закладу Дитячо-юнацький Центр «Штурм» Дніпровської міської ради Ігор Шаломаєв.

Категорія: Війна, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: