Skip to content

Оформлення документів: що змінилося для ВПО у червні

Ксенія Куземко

Оформлення документів: що змінилося для ВПО у червні

На початку червня набрав чинності Закон №3054-IX від 11.04.2023, яким запроваджуються зміни щодо окремих питань оформлення деяких особистих документів, а також внесення відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання на тимчасово окупованій рф території України та на територіях, на яких ведуться бойові дії. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, які нововведення з’явилися, пише «Наше місто».

Якщо у вас є зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) чи на територіях, де ведуться чи велися бойові дії, то ви можете обміняти та оформити:

 • документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
 • документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус.

Крім того, ви можете вклеїти фотокартку в паспорт громадянина України. Звертатися за отриманням послуг варто до Державної міграційної служби.

Відомості про зареєстроване або задеклароване місце проживання до Єдиного державного демографічного реєстру вносять на підставі:

 • документів, що підтверджують зареєстроване або задеклароване місце проживання;
 • відомостей, внесених до документів особи, що підлягають обміну;
 • інформації з Державного реєстру виборців;
 • інформації з відомчої інформаційної системи Державної міграційної служби;
 • інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
 • інформації з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

«Якщо зараз ваше житло знаходиться на території, окупованій РФ, чи там ведуть бойові дії, ви можете зареєструвати своє теперішнє місце проживання без зняття з реєстрації попереднього місця проживання», – йдеться у повідомленні.

Прописка дитини

Прописка дитини здійснюється за заявою батьків/інших законних представників на підставі:

 • документа, що підтверджує право на проживання в житлі, що знаходиться на тимчасово окупованій рф території України, а також на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, дитини чи її батьків або інших законних представників чи одного з них, з яким проживає дитина, або інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про таке житло;
 • відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання батьків або інших законних представників чи одного з них, внесених до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
 • відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання батьків або інших законних представників чи одного з них, внесених до відомчої інформаційної системи.

Категорія: Важливо, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра, Україна

Позначки: 

Поділитися: