Skip to content

Окупований Крим залишиться без води: вчений з Дніпра про наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Підрив Каховської ГЕС, Крим - Наше Місто

Підрив росіянами Каховської ГЕС може негативно вплинути і на водопостачання тимчасово окупованого Криму. Яка доля спіткає Північнокримський канал, розповів радник міністра захисту навколишнього середовища та природніх ресурсів України, професор Григорій Шматков, пише «Наше Місто» з посиланням на 11 канал.

За словами Григорія Шматкова, Північнокримський канал поступово висихатиме.

«Крим залишиться без води. Це безумовно, що потрібно постійно підкачувати воду в канал, а якщо цього не робити, то води не буде. Тобто в Криму води не буде, система зрошення не працюватиме і врожаю не буде. У цьому велика проблема», – повідомив радник міністра захисту навколишнього середовища та природніх ресурсів України.

Григорій Шматков упевнений, що ситуацію на Каховській ГЕС можна частково вирішити, створивши нову тимчасову греблю.

«Цей прорив якось можна залатати. Адже коли будують греблю, її перегороджують. Завозять велике каміння, перекривають і тимчасово відводять в інше русло. Тут також можливо бутовим каменем загородити. ГЕС не даватиме електроенергію, але рівень води підійматиметься у Каховському водосховищі. Його можна буде підтримувати на потрібному рівні. Але я маю великі сумніви, що рашисти це робитимуть», – повідомив професор Григорій Шматков.

В ООН щодо підриву Каховської ГЕС наголосили, що організація «не має доступу до незалежної інформації, щоб перевірити, як катастрофа сталася».

«Я слухав засідання Ради безпеки ООН. Вони дуже обережно обговорювали цю тему. Більшість кажуть, що потрібно припинити війну, сісти за стіл переговорів. Але нам це не потрібно в жодному разі. Ми маємо програму Президента, у нас є держані кордони, визнані усім світом. Саме в цих кордонах ми будемо жити», – резюмував радник міністра захисту навколишнього середовища та природніх ресурсів України.  

Категорія: Війна, Важливо, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: