Skip to content

Токсичний мул змило на поля: як підрив Каховської ГЕС вплине на сільське господарство України

Новини Дніпра: Підрив Каховської ГЕС

Триває ліквідація наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС. Серед іншого, ситуація, що склалась матиме негативний вплив і на розвиток сільського господарства на прибережних територіях. Про це заявив радник міністра захисту навколишнього середовища та природніх ресурсів України, професор Григорій Шматков, пише «Наше Місто» з посиланням на 11 канал.

На даний момент затопленими є десятки тисяч гектарів полів, у той же час без зрошення та поливу опинились інші землі.

«Зрошувальні системи зруйновано. Весь мул, який піднявся з потоком води з Каховського водосховища, може бути токсичним. У таких відкладеннях є важкі метали, тому що великі підприємства скидають туди відходи і зараз все це пішло на поля. Безумовно, що якась частина радіонуклідів осідає в мулі і вона може бути винесена на ґрунти в Херсонській, Запорізькій областях і нижче. Цей мул буде рознесено водою, він буде осідати і люди будуть ним дихати – це погано», – сказав професор Григорій Шматков.

Новини Дніпра: токсичний мул змило на поля - Наше Місто

Проблем дуже багато і вирішувати їх буде складно, наголосив Григорій Шматков. При великому, потужному потоці вода може змити верхній, родючий шар землі на затоплених територіях.  

«Це гуманітарна катастрофа – відселення десятків тисяч людей.  Розпочався масовий мор риби. Піднятий мул забиває рибам жабри і їм нічим дихати. А в Дніпропетровській області падає рівень води і осушується мілководдя – місце нересту риби. Тепер його не буде, що призведе до загибелі риби. Також страждає донний біоценоз, а це основна кормова база для великих риб та водоплаваючих птахів. Ми маємо велику екологічну катастрофу» – резюмував радник міністра захисту навколишнього середовища та природніх ресурсів України.

Категорія: Важливо, Війна, Новини Дніпра

Позначки: 

Приєднуйтесь до нас у

Дивіться також: