Skip to content

Симбіоз модерну та неокласицизму: які таємниці зберігає готель «Асторія» в Дніпрі

Аліна Рудич

Новини Дніпра: Готель Асторія Дніпро

Готель “Асторія” у Дніпрі зведений у 1912-1913 роках на Катерининському проспекті, нині відомому як проспект імені Дмитра Яворницького. Цей готель залишається єдиною будівлею, яка зберегла своє пряме призначення. В архітектурній композиції споруди переплелися елементи модерну та неокласицизму. З самого початку “Асторія” стала головним конкурентом розкішного готелю “Брістоль”, що знаходився неподалік, через дорогу. Які таємниці приховує готель “Асторія”, розкажуть журналісти сайту “Наше місто”.

У 1917 році приміщення готелю “Асторія” було орендовано редакцією більшовицької газети “Зірка”. Під час воєнних подій, які тривали від 1917 до 1920 року, “Асторія” стала центром битв за Катеринослав.

У грудні 1918 року «Асторію» знову зайняли більшовики. Але пробули вони там лише добу. Звідти їх вибив отаман військ Директорії Самокіш. Він, своєю чергою, теж розмістив у готелі штаб. Сподобався фешенебельний готель анархістам Революційної повстанської армії України Нестора Махна. У короткий період за «Асторію» боролися також більшовики, денікінці. Зрештою Катеринослав окупували більшовики, і саме з «Асторії» про це оголосили мешканцям міста.

Готелю вдалося пережити окупацію нацистів за часів Другої світової війни. Радянська влада свого часу перейменувала його на “Дніпропетровськ”. Але потім історичну назву все ж повернули. Це сталося у 1980-х роках. Заклад функціонує і в наші дні.

Читайте також: Легенда про Соньку Золоту ручку та ящик Пандори: які таємниці приховує «диявольський» будинок в Дніпрі.

Категорія: Афіша, Новини Дніпра

Позначки: ,

Поділитися: