Skip to content

Понівечені не тільки тіла, але й долі: як себе почувають поранені внаслідок ракетного удару по поліклініці

Юліанна Кокошко

26 травня в результаті ракетного удару росії було зруйновано одну з медичних установ, розташованих на лівому березі Дніпра. Наразі ті співробітники та пацієнти, що постраждали та отримали серйозні травми, продовжують лікування. Повідомляє сайт «Наше Місто».

Пацієнт загинув після фізпроцедур

До будівлі поліклініки ракета влучила приблизно о 10:30. А об 11.00 у лікаря Наталії Григорівни мала розпочатися розширена нарада з колегами в одному з кабінетів, які розташовані поряд з епіцентром вибуху.

  «У цій будівлі вели прийом психіатри. Того дня, у п’ятницю, там мало бути до 50 осіб. На щастя, через різні обставини їх було менше. Російська ракета пролетіла через наш дах і впала на ветеринарну клініку, яка знаходиться поряд. Найважчі каліцтва отримали ті, хто перебував на третьому поверсі, де був денний стаціонар. Один із наших хворих, який якраз закінчив приймати фізпроцедури, саме на той час вийшов у туалет. Там він і загинув. Поруч із туалетом був кабінет для фізпроцедур, де, на щастя, нікого не було. Наступним був кабінет статистичного відділу, де працювала оператор комп’ютерного набору. Вона загинула, її останки досі намагаються опізнати», – розповідає лікарка Наталія Григорівна.

Пацієнти рятували медиків

Одним із найважчих постраждалих досі залишається психотерапевт Сергій. Його придавили уламки даху та стін. У чоловіка переломи тазу, стегна та ребер, а також травим обличчя. В одній із кімнат того ранку п’ятниці психолог Тетяна проводила заняття з пацієнтами – їх було близько 15 осіб.

«Наші пацієнти повелися як справжні герої. Вони побігли рятувати тих, хто постраждав. Люди не змогли відразу спуститися вниз, оскільки двері через удар заклинило. Однак пацієнти та медики доклали всіх зусиль для того, щоб звільнитися з палаючої будівлі, і їм це врешті-решт вдалося. На другому поверсі ми давно хотіли зробити психіатричний стаціонар – там було зроблено чудовий ремонт. Але на початку війни туди в’їхали переселенці з Сєвєродонецька. Нещодавно ми стали просити їх звільнити приміщення для потреб лікарні. На щастя, кілька тижнів тому нам це вдалося. Таким чином ми уникли великої кількості жертв», – зазначає лікарка Наталія Григорівна.

Люди були понівечені уламками скла

На другому поверсі медустанови продовжував жити лише один переселенець, який працював тут же охоронцем. Доля зберегла його: під час прильоту чоловік пішов у магазин. На перекур вийшли дільничний психіатр із медсестрою. Бог теж відвів від них лихо. Об 11 годині в поліклініці починалася друга зміна, тож деякі лікарі ще не встигли прийти. А дехто був у відпустках. Поранення через розбите скло отримали більшість з тих, хто знаходився на першому поверсі. Дуже постраждав зір у двох санітарок. У багатьох пацієнтів з і без того порушеною психікою, почалася істерика.

«Вісім наших співробітників було госпіталізовано. З них четверо у тяжкому стані, а четверо у легшому – на амбулаторному лікуванні. У деяких із них обличчя так було понівечено через порізи склом, що прямуючи до лікарні в машині швидкої допомоги вони не впізнали одне одного», – згадує лікарка Наталія Григорівна.

У двох філіях цієї медустанови обслуговувалося по 30 пацієнтів. Наразі прийом хворих ведеться у філії на правому березі міста. Там є зала для психотерапевтичних занять, туди привезено потрібне обладнання. Міська влада зробила все для того, щоб медики продовжували надавати допомогу, а пацієнти – отримувати її.  

Травми у всіх були різні

Після того ракетного удару до однієї з дніпровських лікарень звернулося 23 особи. 21 із них привезли «швидкі», двох – приватний транспорт.

«Усі пацієнти мали поранення різного ступеня тяжкості. Вони отримали травми від ударів камінням, шибками, осколками від ракет. На прийомі тоді працювали по три бригади хірургів, травматологів та невропатологів. Ми розгорнули п’ять операційних та дві реанімаційні зали. Насамперед зупиняли у постраждалих кровотечу. Допомагали тим, хто мав пошкодження хребта та черепно-мозкові травми», -зазначає лікар Ігор Валерійович.

Шість постраждалих медики госпіталізували, при цьому одна людина потрапила до реанімації. Вже за чотири дні четверо пацієнтів, отримавши необхідну допомогу, вирушили додому. Через тиждень покращився стан у жінки, яка отримала черепно-мозкову травму. Її також виписали. Лікуватися на стаціонарі залишився один хворий з комбінованою травмою: черепно-мозковою, тупою травмою грудної клітки та забоями кінцівок. Цьому пацієнтові також допомагає психотерапевт.

Фото Володимира Федорищева

Категорія: Війна, Важливо, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: