Skip to content

Крос-функціональне стажування: компанія МХП дбає про розвиток й зростання кожного працівника

МХП дбає про розвиток й зростання кожного працівника - Наше Місто

Можливості, саме це приходить на думку, коли чуєш слово «стажування». Ми вважаємо, що формула зростання має вигляд: Бажання, поєднане з дією створює новий досвід та нові вміння. Саме тому на «Оріль-Лідер» запроваджено таку ініціативу як крос-функціональне стажування, повідомляє сайт «Наше місто».

Хто може скористатися цією нагодою? Працівники підприємства, які мають бажання в професійному та кар’єрному зростанні. Компанія МХП, куди входить і «Оріль-Лідер», приділяє значну увагу розвитку кожного працівника. Головне, щоби це було особисте бажання розвиватися і приносити користь, як підприємству, де ти працюєш, так і компанії в цілому.

 МХП дбає про розвиток й зростання кожного працівника - Наше Місто

Максим Цвігун прийшов на “Оріль-Лідер” оператором виробничої дільниці з утилізації відходів виробництва. Потім став старшим оператором на нову лінію. Коли робота лінії була доведена до автоматизму, а всі дії працівників стали злагоджені,  Максим зрозумів, що потрібно рухатись далі.

Спочатку його увагу привернула служба експлуатації інженерних мереж, а саме – очисні споруди. Півтора місяця без відриву від основного місця роботи Максим опановував нові знання та навички. Потім стажування на біогазовому комплексі в Ладижині. По закінченні якого обійняв посаду начальника дільниці по виробництву біогазу на підприємстві “Оріль-Лідер”.

«МХП – дійсно компанія можливостей. Якщо в працівника є жага до знань, бажання розвиватися, то не існує ніяких обмежень. Проте одного бажання замало, його треба підкріплювати діями. Компанія дає можливість отримувати нові знання і навички, набувати досвіду та підтримку від колег. Використовуйте той ресурс, що є поряд, і результат не змусить себе на довге очікування!» – ділиться своїми враженнями Максим Цвігун.

З огляду на умови сьогодення, розвивається новий тренд в управлінні персоналом – перехід від класичних посад і функцій до компетенцій та навичок. Щоб бути успішним в умовах невизначеності та тривожності вже недостатньо володіти технологією та знаннями. Необхідно швидко знаходити альтернативні рішення, поєднувати різні елементи та створювати нові продукти. Впоратися з тривожністю допоможе емоційний інтелект й критичне мислення. Незрозумілості сьогодення протистоїть стратегічне мислення та лідерство.

 МХП дбає про розвиток й зростання кожного працівника - Наше Місто

Олександр Черненко, начальник інкубаторно-птахівничої станції,  перебуває в кадровому резерві компанії й прагне професійного та кар’єрного зросту. На своїй посаді працює вже 5 років. Три місяці він стажувався на дільниці вирощування і виконував обов’язки провідного зоотехніка. «За цей час багато чого змінилося. Стажування дало змогу мені поновити свої знання, познайомитися з інноваційними технологіями, що були впроваджені, та отримати новий досвід. Це щось неймовірне! Тепер є бажання познайомитися з роботою з батьківським поголів’ям, відвідати біогазовий комплекс. Стажування – найкращий спосіб навчання та розвитку!» – ділиться своїми враженнями Олександр. 

Усі умови стажування індивідуальні. Інколи  воно проходить без відриву від основного місця роботи. Головні критерії – це бажання самого працівника, чітке усвідомлення навіщо та який кінцевий результат ти очікуєш від цього досвіду. По завершенню стажування, всі співробітники презентують отриманні знання перед колегами.

Кожна презентація унікальна і може бути використана, як навчальний матеріал для студентів та новачків. Розкривається структура роботи підрозділу, технології, обладнання, а інколи й ідеї покращення робочих процесів.

За час впровадження ініціативи крос-функціонального стажування 11 працівників “Оріль-Лідер” скористалися цією можливістю, а тепер його можна пройти й на інших підприємствах компанії МХП.

 МХП дбає про розвиток й зростання кожного працівника - Наше Місто

«Мені до вподоби вислів: заговоріть, щоб вас побачили! Для мене це історія про цілеспрямованість, зрілість та зростання. Коли людина насправді чогось хоче, то обов’язково з’являються можливості. Головне помітити їх та використати. Саме зміна нашої моделі поведінки, отримання та використання нових навичок, досвіду, підсилюють нас і роблять більш професійними та успішними в роботі. Адже йдеться не тільки про hard skills. Це впливає і на наші управлінські навички, тобто soft skills» – зауважує Тетяна Ткачова, фахівчиня з навчання, оцінки та розвитку персоналу.

Категорія: Інтерв'ю, Новини Дніпра, Суспільні та соціальні новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: