Skip to content

Досі бояться “привида Свєти”: в Польщі затримали українку, яка роками катувала дітей і продавала їх педофілам

Редакція "Наше мiсто"

Редакція "Наше мiсто"

Новини Дніпра: Українка роками катувала дітей і продавала їх педофілам

У квітні 2022 року у Польщі затримали 52-річну жінку родом з міста Синельниково Дніпропетровської області, яка на початку війни виїхала з України. Її звинувачують у тому, що вона жорстоко ставилася до своїх дітей і продавала їх педофілам. Навіть через рік після знущань діти кажуть, що бояться “привида Свєти”, який прийде, щоб їх убити. Усі шокуючі деталі розповіло Польське видання Wyborcza, передає «Наше місто».

Діти боялися при ній говорити

У 52-річна Світлана своїх дітей немає, тому вона стала прийомною мамою для інших. У березні 2022 року жінка з десятьма дітьми віком від 4 до 16 років приїздить до Польщі. малечею втекла від війни до Польщі. Там її прийняла місцева родина – Анна та Яцек (імена змінені).

Громадянка Польщі, яка опікувалася родиною з України, допомагала дітям та їхній прийомній матері продуктами, одягом і побутовою технікою. З часом вона почала помічати, що діти бояться своєї прийомної матері настільки, що навіть не говорять у її присутності.

Згодом, коли прийомної матері не було вдома, діти почали розповідати громадянці Польщі про те, що Світлана їх б’є. Через це Анна зателефонувала чоловікові Світлани, на що він заявив, що “його Свєтка з характером”.

На початку квітня старша донька Світлани розповіла Анні, що вона боїться за життя молодших дітей, оскільки прийомна мати їх жорстоко лупцює.

Тоді Анна проконсультувалася із працівниками центру підтримки сім’ї та вирішила захистити дітей. У п’ятницю, 8 квітня 2022 року, вона влаштовує у себе вдома перегляд фільму. Дітей просять залишитися на ніч. Світлана не хоче їх відпускати, але поступається. Наступного дня вона хотіла забрати дітей, але Анна не дозволяє та розповідає українці, що вона все знає про жорстокі побиття.

Тоді громадянка Польщі звертається до поліції, і у квітні місцеві правоохоронці розпочинають слідство.

Світлана жорстоко катувала дітей

Польські правоохоронці шоковані поведінкою біженки з України. За версією обвинувачення, підозрювана принижувала, залякувала дітей, била кулаками й руками по спині, руках, ногах та обличчю. На палець вона одягала каблучку з великим каменем, від чого удари ставали ще боліснішими.

Світлана змушувала дітей стояти в кутку, іноді всю ніч, та обмежувала доступ до їжі, пиття й туалету. Вона виривала волосся шестирічній дитині і запихала їй до рота підгузник, забруднений сечею та фекаліями. Вона била товкачем по голові та руках, а також ременем і гілкою по сідницях.

Щоб заглушити крики під час побиття, вона закривала дитині рот або прикладала подушку до обличчя, а потім сідала на неї.

Вона підвішувала 13-річного хлопчика за ногу на металевій поперечині драбини та смикала його за статевий член, завдаючи болю. Також била 14-річного хлопчика по статевому члену.

Дев’ятирічну дитину душила руками, била головою об стіл, скидала із двоярусного ліжка, тягнучи за руки й ноги. Прив’язувала повідцем до піаніно. Била сковорідкою. Вибивала зуби. Змушувала їсти фекалії тварин.

На тілах дітей були шрами від жорстоких побоїв

У відділку поліції судово-медичний експерт почергово оглядав кожну дитину. Слідчі записали: “Під час візуального огляду виявлено рубці, що загоїлися, стан після виривання волосся, петехії та синці на шкірі”.

Медичний працівник також констатував “крайню білково-енергетичну недостатність”. П’ятирічна дитина важить менше 12 кг.

Один із хлопчиків мав чорні обрубки замість зубів і ніколи не був у стоматолога. 15-річна дівчинка скаржилася на проблеми з очима, вона ніколи не була в офтальмолога.

Згодом дівчатка, яким по кілька років, розповідають про візити незнайомих чоловіків, яким вони мусили “лизати пісюни”. Старші діти додають, що Свєта давала їм таблетки, після чого вони засинали. Прокидалися вони від болю в інтимних місцях, без трусиків або одягнені в сукні, які їм не належали.

Анна повідомила поліцію та записала свої розмови з дітьми. Тоді справа стає серйознішою – розслідуванням зайнялася Окружна прокуратура в Познані. У травні суд запрошує дітей до так званої дружньої кімнати для допитів. Камера знімає їхні свідчення.

Згідно зі звинуваченнями, жінка змушувала дітей приймати жовті та білі таблетки, після яких вони не могли рухатися. Вона також давала їм “молоко, яке містило невизначені речовини та гриби”. У дітей паморочилося в голові, вони засинали і не могли розплющити очі.

“Ми все чули, але руки й ноги не працювали”, – розповіли вони.

Світлана продавала дітей педофілам як в Україні, так і в Польщі

Подальші висновки шокують навіть найдосвідченіших слідчих. Прокуратура стверджує, що Світлана П., “діючи спільно та за попередньою змовою із невстановленими чоловіками, зробивши це регулярним джерелом доходу”, передавала їм дітей для того, щоб “обманом втягнути їх у статеві зносини”. Як в Україні, так і в Польщі.

Обвинувачення пише про оральний та вагінальний статевий акт, введення рук у рукавичках у піхву дівчинки-підлітка та примушування “лизати сідниці чоловіків після відвідування ними туалету”.

Дівчинка, яку ґвалтували з першого класу початкової школи, розповіла, що чоловіки тримали її за волосся і ґвалтували, поки мати дивилася, чи минуло 20 хвилин. Іноді вона посміхалася.

Жінка ґвалтувала дітей

За даними польських слідчих, Світлана також сама розбещувала їх: “змушувала лизати свою піхву, кількарічним дівчаткам вводила палець, крейду і фломастери в піхву, а хлопчикам-підліткам під час купання завдавала ударів по статевих органах”.

Загалом вісім дітей стали жертвами сексуального насильства з боку Світлани та невідомих чоловіків. Насильство тривало роками. Хоча жінка своєї вини не визнає і заперечує усі свідчення дітей.

Діти бояться “привида Свєти”

Діти прокидаються вночі від жахіть. Вони бояться, що “привид Свєти” прийде і вб’є їх. На вулицях вони остерігаються жінок її зросту. Вони ходять до польських шкіл, але мають проблеми з побудовою стосунків. Вони не довіряють незнайомцям.

Психолог, призначений прокуратурою, вважає, що вони можуть оговтатися від травм, але їм потрібен нормальний дім, інтенсивна та тривала терапія.

Більшість дітей і досі живе в родині Анни та Яцека. Подружжя не спілкується з журналістами, щоб не травмувати дітей.

З дітьми працюють психологи. Подружжя також надає їм додаткові уроки польської, англійської та математики, музики і спорту. Діти добре харчуються, набрали вагу і ростуть.

Діти розповідають, що коли в Україні до їхньої горе-опікунки приходила перевірка, вона “ставила на стіл пляшку коньяку і всі розходилися”.

Категорія: Кримінал, Новини Дніпра

Позначки: 

Поділитися: